Szlak żeglowny na Narwi. Otwarcie zaplanowano na początek maja

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Ostrołęce – kończy oznakowywanie bojami pływającymi szlaku żeglownego na rzece Narew. Bakeny ustawiane są na 165 km odcinku rzeki – od ujścia rzeki Orzyc do ujścia rzeki Biebrza. Łącznie na wodzie ustawionych zostanie około 300 sztuk boi.

Oznakowanie nawigacyjne wytycza tor wodny. Kolor czerwony boi – prawą stronę szlaku żeglownego, kolor zielony – lewą, pojedyncze przeszkody w środku szlaku oznaczamy bojami żółtymi. 

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku planuje, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, otworzyć drogę wodną na Narwi na początku maja. Informacja pojawi się w komunikacie nawigacyjnym na stronie internetowej bialystok.wody.gov.pl w zakładce komunikaty nawigacyjne.

W związku z wystąpieniem stanu epidemii, jako administrator dróg wodnych, rekomendujemy powstrzymanie się od wszelkiej turystyki wodnej. Apelujemy, aby pozostać w domach i nie wypływać jednostkami przeznaczonymi do uprawiania turystyki i rekreacji wodnej oraz zrezygnować z amatorskiego połowu ryb – mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Peace

warto dodać że te szlak torowała poprzednia władza własnoręcznie łopatką do piasku.