Szlachetna Paczka Ostrołęka: te rodziny czekają jeszcze na darczyńców

W najbliższy weekend odbędzie się finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Wciąż jednak w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim pozostają rodziny, które nie znalazły darczyńców.

„Po ślubie pani Beata wiodła normalne życie razem ze swoim mężem. Niestety po pewnym czasie mężczyzna zaczął nadużywać alkoholu, znęcać się nad żoną, nad dziećmi i z tego powodu kobieta odeszła od męża (…) wzięła życie w swoje ręce – znalazła mieszkanie, znalazła pracę. Ulubionym zajęciem pani Beaty jest pieczenie ciast- pomagają jej w tym dzieci, a najmłodszy Filip uwielbia bawić się klockami lego – jest to jego pasja. Pokazał nam wolontariuszom skomplikowane konstrukcje które sam stworzył.”

To jedna z historii spisanych przez wolontariuszy po wizycie u pani Beaty i jej czwórki dzieci. Rodzina mieszka w Ostrołęce. Jej dochód to 2015 zł. Po zapłaceniu wszystkich rachunków, spłacie kredytu zostaje tylko 400 zł na osobę. Pani Beata i jej dzieci o wiele nie proszą: potrzebują piekarnika, żywności, kołder i poduszek.

Możemy im pomóc, dołączając do akcji Szlachetna Paczka. Samemu, w grupie znajomych, bliskich czy koleżanek i kolegów z pracy przygotować można paczkę, która trafi do potrzebującej rodziny. Nie tylko pani Beata i jej dzieci czekają na pomoc – pełną listę rodzin znajdziecie TUTAJ. Finał Szlachetnej Paczki już tuż tuż, bo w dniach 12 – 13 grudnia. Wówczas prezenty trafią do obdarowanych.

Fot. Szlachetna Paczka