Szczepienie przeciwko COVID-19. Będą świadczenia za skutki uboczne

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział stworzenie Funduszu Kompensacyjnego. Świadczenia pieniężne z tego Funduszu otrzymają zaszczepieni, którzy z powodu przyjęcia szczepionki musieli trafić do szpitala – na co najmniej 14 dni.

– Aby zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, zaproponowaliśmy rozwiązanie polegające na stworzeniu Funduszu Kompensacyjnego – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Dysponentem Funduszu będzie Rzecznik Praw Pacjenta. Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni.

Jak wysokie świadczenie w takim przypadku otrzyma pacjent? Będzie ono wynosiło od 10 tys. do nawet 100 tys. zł. Wszystko zależeć będzie od długości okresu leczenia.

Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Fot. Pixabay

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek

Zaszczepiono w Polsce już ponad 250 tys ludzi, a oni zapowiadają utworzenie funduszu. Już dawno powinien być utworzony!!!
Odszkodowanie w przypadku 14 dniowej hospitalizacji? Czyli jeśli ktoś umrze kolejnego dnia ( jak to było w USA, Izraelu) to bez odszkodowania? Ludzkie życie warte 100tys?
W żaden sposób mnie to nie zachęciło. Poczekam aż skończą się badania kliniczne szczepionek, czyli w 2023 roku.
Mam wśród współpracowników wielu po covidzie i każdy cieszy się teraz dobrym zdrowiem.

Zosia

Życzę zdrowia.Szczepienia są dobrowolne, nie szczep się. Odszkodowania to troska rządu dla Polaków.
Wspomnę o trosce poprzedniego rządu, troszczył się tylko o swoje portfele a ludzi z problemami powodzi, suszy itd. odsyłal do ubezpieczycieli.
Taki Rząd należy wspierać. I tak się w większości dzieje.

Gość

Nie troska a obowiązek jako odpowiedzialnego za szczepienia.
I nie w większości, gdyż rząd ma poparcie jedynie około 33% Polaków, więc znacznej mniejszości

Romek

Wymień obowiązki które wykonał poprzedni rząd. Pieniądze chcieli kopać w Zakopanem rolników odsyłali do ubezpieczenia, szabrowali majątek narodowy a Polaków wysyłali do pracy za granicę. Rodziny tego nie zapomną.
Wiele osób przymieralo głodem.
Gdzie byłeś w tym czasie, czemu nie sprzeciwiałes się poprzednim rządzącym

Zosia

Tak dobrze idzie tobie wyliczanie obowiązków teraźniejszego Rządu, spróbuj przedstawić obowiązki wykonane poprzedniego rządu.
Polacy dobrze pamiętają i będą pamiętać przy wyborach. Nie przejmuj się naszym Rządem radzi sobie lepiej od poprzedników.