Szalona jazda mazdą! Trzymały się za ręce nad dachem auta!

Imprezę w samochodzie zrobiło sobie towarzystwo, które w sobotę 25 maja jeździło ulicami w Ostrołęce. Przy okazji ryzykowały swoim zdrowiem i życiem.

– W sobotę około północy mundurowi z drogówki zauważyli osobową mazdę i siedzące w oknach tylnych szyb dwie młode kobiety, które co chwile łapały się za ręce nad dachem samochodu – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Większa część ich ciała znajdowała się na zewnątrz auta. Natomiast z mazdy wydobywały się głośne krzyki i śmiechy.

Policjanci natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, jego pasażerkami były 4 kobiety w wieku 19 lat mieszkające w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Zachowywały się skandalicznie:

– Wszystkie osoby nie tylko nie zdawały sobie zagrożenia z niebezpieczeństwa jakie stworzyły, ale zachowywały się bardzo arogancko w stosunku do interweniujących policjantów.

W związku z zagrożeniem w ruchu drogowym kierowcy ,,imprezy na kołach” policjanci zatrzymali prawo jazdy, natomiast wobec wszystkich osób został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Oficer prasowy informuje, że na takie i podobne zachowania nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

– Coś, co dla młodych osób wydaje się być dobrą zabawą, potem powoduje łzy smutku ich bliskich. Droga to ani nie dyskoteka, ani tor wyścigowy i wydaje się, że osoby w wieku blisko 20 lat powinny być już tego świadome -dodaje Tomasz Żerański.