Sytuacja w kraju sprzyja budżetowi Ostrołęki. Dodatkowe miliony dla miasta

Bardzo dobre wskaźniki gospodarcze w Polsce oraz właściwe zarządzanie finansami miasta w roku 2018 sprawiły, że do budżetu Ostrołęki wpłynęły dodatkowe miliony złotych.

Podczas omawiania w trakcie ostatnie sesji Rady Miasta „Raportu o stanie miasta Ostrołęki” przedstawiciele wydziału finansów przekazali wyjątkową dobrą wiadomość.

Otóż za rok 2018 (przez zdecydowanie większą jego część miastem rządziła poprzednia ekipa z byłym prezydentem Januszem Kotowskim na czele) dochody miasta znacznie przekroczyły założenia budżetowe przyjęte na podstawie wskaźników wykonania za rok 2017.

Dzięki coraz lepszej sytuacji gospodarczej państwa podatnicy i firmy działające na terenie miasta odprowadzili znacznie większe środki finansowe. Mimo iż były prezydent od wielu lat nie podnosił podatków w mieście, wpływy budżetowe nie malały.

Jednakże znaczny wzrost wpływów, zwłaszcza udziałów samorządu w podatku dochodowym od osób prawnych (głównie firm) następuje wtedy, gdy sprawy gospodarcze mają się lepiej i firmy osiągają lepsze wyniki.

W roku 2018 (przypomnijmy – bez podnoszenia podatków) udział miasta w podatku dochodowym wzrósł w porównaniu z wykonaniem za rok 2017 o kilkanaście milionów złotych. To bardzo dobry wynik.

Poniżej prezentujemy zestawienie udziału miasta w podatkach od osób fizycznych i prawnych za rok 2017 i 2018 (Ostrołęka jest miastem na prawach powiatu, więc mamy tu podział na gminę i powiat):

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Przybysz

Ciekawe dane, dobry artykuł. Róbcie takich jak najwięcej, bo w ostrołęckich portalach dominują plotki

OkaMoka

wrzućcie to na pasek w TVP 🙂

Piotr

Ciekawe dane, sprawdziłem , potwierdzam

Krak

Oby ten rok też był dobry, mam nadzieję, że nowe władze w ratuszu nie s….. szans, które się pojawiły

Ewa

A w mieście stagnacja… Brawo aby do referendum na jesieni…

Nowy

To już wiem, skąd te wolne środki, które na sesjach są dodawane na oświatę i inne cele. Po Kotowskim zostało sporo grosza. Szacunek

Nick

Nowy, to że wolne środki są wprowadzane jest sprawą oczywistą. Ale czy słusznie Kulik przeznacza przeszło sto tysięcy na nowy samochód i 250 tys. na tężnię w Rzekuniu? W Ostrołęce do końca roku jeszcze dużo trzeba grosza