Święto Policji w Ostrołęce. Okazja do nagród i awansów

W piątek 17 lipca o Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyły się uroczyste obchody 101. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Zanim uroczystości Święta Policji w Ostrołęce przeniosły się do Komendy, wcześniej odbyła się msza w intencji policjantów w Kościele p.w. Zbawiciela Świata.

Komendant Krzysztof Szymański wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne – otrzymali je funkcjonariusze ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej Policji, a także z komisariatu w Myszyńcu i posterunków, we wszystkich korpusach oraz z różnym stażem służbowym.

W korpusie oficerskim awansowało 5 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów 27, w korpusie podoficerów policji 22, natomiast w korpusie szeregowych awansowało 20. W tym roku 19 pań policjantek również otrzymało akt mianowania na wyższe stopnie policyjne. Na stopień młodszego inspektora awansowano zastępcę komendanta Policji Andrzeja Siurnickiego. Mundurowych wyróżnił też prezydent Ostrołęki – nagrodził on komendanta podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, detektywa KMP mł. asp. Marcina Charuckiego i asystentów asp. Krzysztofa Kolatora oraz asp. Michała Antczaka.

Ponieważ w tym roku przypada 95 rocznica powołania w strukturze Policji Państwowej jednolitej formacji kobiecej, kwiaty i życzenia otrzymały funkcjonariuszki i panie będące pracownikami cywilnymi.