Święto Policji w Ostrołęce: gratulacje, nagrody i awanse (zdjęcia)

Za nami wyjątkowe, bo w 100-lecie powołania Policji Państwowej, Święto Policji w Ostrołęce. Na placu przed komendą w piątek 26 lipca wręczono awanse, nagrody i medale policjantom z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

– Po wielu latach przemian dzisiejsza policja, w tym nasza jednostka, to dobrze zorganizowana i profesjonalnie działająca, a przede wszystkim skuteczna służba – mówił podczas Święta Policji w Ostrołęce komendant Krzysztof Szymański, który zwrócił się też do gości:

To wasze poczucie bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsze.

Komendant podziękował też i funkcjonariuszom za codzienną pracę. Zrobili to też inni: prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, wicestarosta ostrołęcki Krzysztof Parzychowski, radny sejmiku mazowieckiego Mirosław Augustyniak, kierownik ostrołęckiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego oraz również radny sejmiku Marcin Grabowski, a także poseł Arkadiusz Czartoryski, który przewodniczy sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Wyróżniamy się w Europie dobrze funkcjonującą policją, jesteśmy państwem bezpiecznym. Blisko 98% Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania.

– O łącznie tysiąc kilkaset złotych od powstania tego rządu zmieniła się płaca dla policjantów – mówił też poseł. – Nigdy tak wcześniej nie było, żeby w tak krótkim czasie, nastąpiła tak zdecydowana poprawa. Oczywiście poszły też ogromne środki na odbudowę infrastruktury, zakup sprzętu, odbudowę posterunków policji, również tu, w naszym powiecie. Ten program modernizacji policji będzie kontynuowany.

Święto Policji to też wręczenie awansów i wyróżnień policjantom oraz pracownikom komendy.

Krzysztof Szymański otrzymał Krzyż Niepodległości.

Medale 100-lecia Powstania Policji Państwowej za zasługi dla Związku Zawodowego Pracowników Policji dostali Anna Jastrzębska i Małgorzata Cieślik. Nagrody komendant wręczył też pracownikom komendy.

Swoje wyróżnienia przyznali też starosta ostrołęcki i prezydent miasta. Prezydent przyznał je Marcinowi Kujawie, Piotrowi Małkowskiemu i Arturowi Ślązakowi, a starosta Zbigniewowi Żelaznemu, Agnieszce Kulis i Sławomirowi Galarskiemu.

Wręczono też nagrodę najpopularniejszemu dzielnicowemu Tomaszowi Jędrzejczykowi, pełniącemu służbę na terenie gmin Myszyniec i Czarnia. Odebrał ją w imieniu dzielnicowego komendant posterunku w Myszyńcu.

Z kolei medale Pro Masovia otrzymali komendant Krzysztof Szymański i jego zastępca Jarosław Deptuła.

LISTA AWANSOWANYCH

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kier

Celebryta rzekuński na afisz sie pcha razem z opiekunem z pselu

xxx

Jeden spasiony nawet marynarki nie może zapiąć. Dobrobyt rozpycha.

Swój

Gratuluję Komendantowi i wszystkim Policjantom. Polskie Państwo daje poczucie bezpieczeństwa

Nowy

Nie zapominajmy, że to poseł A. Czartoryski jako pierwszy walczył o budowę komendy, dziś się nie powstydzimy budynku w dni pracy i świętowania

Michał

Miasto za czasów prezydenta Kotowskiego też mocno wspierało – pamiętam ponad milion dotacji do budowy i wiele razy duża pomoc do zakupów sprzętu