Święto Niepodległości w Ostrołęce: Trans-Opera, sesja, wspólne śpiewanie (program obchodów)

W niedzielę 10 listopada rozpoczną się obchody Święta Niepodległości w Ostrołęce: zaczną się od Trans-Opery. Główne wydarzenia będą mieć miejsce w poniedziałek 11 listopada. Sprawdźcie program Święta Niepodległości w Ostrołęce.

Niedziela 10 listopada

Trans-Opera S.A.L.I.G.I.A. – godz. 16.00, Ostrołęckie Centrum Kultury

Poniedziałek 11 listopada

Msza Święta w intencji Ojczyzny – godz. 10.00, klasztor

Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Czwartaków.


Warsztaty patriotyczne „Barwy Niepodległej” – godz. 10.00-14.00, Muzeum Kultury Kurpiowskiej

„Barwy Niepodległej” to impreza rodzinna, podczas której wykonane zostaną m.in. flagi, kokardy narodowe, biżuteria, breloczki. Koszt warsztatów: 5 zł od osoby.


Wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” – godz. 12.00, Plac Bema

To ogólnopolska akcja. Więcej na ten temat TUTAJ.


Uroczysta sesja Rady Miasta – godz. 12.00, Ostrołęckie Centrum Kultury

Jak co roku podczas Święta Niepodległości odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta. Podczas niej m.in. zostaną wręczone odznaki „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”, patenty oficerskie, listy gratulacyjne terytorialsom. Zaplanowano też koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce pt. „Muzyka polska”.


Wspólne Śpiewanie Patriotyczne „Polskę noszę w sercu” – godz. 16.00, Ostrołęckie Centrum Kultury

Na scenie wystąpią ostrołęccy artyści, harcerze, ułani, chór muzealny „O! LaLa!”, wokaliści Studia Piosenki z OCK, którzy zaśpiewają najpiękniejsze i najważniejsze pieśni polskie wspólnie z publicznością.


Śpiewnik patriotyczny – godz. 18.00, Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Monika Bestecka i Dawid Pelowski przy akompaniamencie pianisty Miłosza Olenieckiego zaprezentują znane utwory patriotyczne, które będą śpiewane wspólnie z publicznością.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
patriota

Na całej ulicy Warszawskiej w Ostrołęce od ronda Łupaszki do Siemowita nie ma wywieszonej żadnej polskiej ani innej flagi (niedziela 10.11. godz. 16.05) na słupach (dopiero przy rondzie Siemowita od ul. Warszawskiej wiszą). Kto za to odpowiada ? Możemy różnić się w wielu kwestiach ale wydawało mi się, że rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę uznajemy i obchodzimy w tym samym dniu – 11 listopada. Pewnie, że ilość wywieszonych flag o niczym nie świadczy ale są miejsca, gdzie wisieć powinny. Takim miejscem jest ulica Warszawska, którą codziennie przemierza tysiące samochodów. Jako ten, który niestety niektórych utrzymuje jako podatnik żądam, aby… Czytaj więcej »