Święto Konstytucji 3 Maja: obchody kameralne, w maseczkach (zdjęcia)

W niedzielę świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele ostrołęckiego samorządu złożyli kwiaty przed Pomnikiem Czwartaków.

Święto Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce. W tym roku wszędzie zdecydowano się na jego kameralne celebrowanie – oczywiście ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa.

Także i w Ostrołęce – przed Pomnikiem Czwartaków kwiaty złożyli wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki i wiceprzewodniczący Stanisław Szatanek. Prezydenta Ostrołęki nie było.

To zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym roku – na corocznie organizowanej w kościele Zbawiciela Świata mszy świętej w intencji Ojczyzny zabrakło wówczas pocztów sztandarowych, prezydenta miasta czy jego zastępcy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W tym roku na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki napisano:

„Z powodu trwającego zagrożenia epidemicznego i troski o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo jesteśmy zmuszeni zrezygnować z publicznych obchodów wiążących się ze zgromadzeniem większej ilości osób. Zachęcamy jednak do świętowania w domach wraz z najbliższymi, a także do dzielenia się swymi 3-majowymi przemyśleniami, refleksjami i wrażeniami w mediach społecznościowych.”