Światła wymienili, bałagan w centrum Ostrołęki zostawili…

Radny Ryszard Żukowski (PiS) na ostatniej sesji Rady Miasta zwrócił uwagę na bałagan przy głównych skrzyżowaniach w Ostrołęce. Leżą tam kupki piachu i kostka brukowa.

Gruz znajduje się choćby przy skrzyżowaniu ulic Bogusławskiego i Staszica. Pozostał po pracach przy modernizacji sygnalizacji świetlnych. Jak mówił radny, te zakończyły się w niektórych miejscach już ponad 10 dni temu.

– Była ingerencja w chodniki, na ulicach i do tej pory gruz leży – zauważył radny Żukowski.

To żenujące i bardzo brzydko wygląda. Ten bałagan szpeci nasze miasto i to główne przejazdy.

Radnemu odpowiedziała dyrektorka wydziału dróg Danuta Krajanowska:

– Na terenie miasta Ostrołęki obecnie prowadzona jest modernizacja kilku skrzyżowań, m.in. w ciągu ulic Bogusławskiego i Kopernika. Firma wykonująca te prace jest wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego. Na tych skrzyżowaniach jest dokonywana wymiana wszystkich sygnalizatorów, łącznie z programami, z oprogramowaniem i termin zakończenia tego zadania jest do 30 listopada.

Na chwilę obecną nie było żadnych odbiorów. Monitorujemy to w taki sposób, że, widząc bałagan na tych skrzyżowaniach, jakieś niedociągnięcia i niedogodności, zwracamy uwagę wykonawcy, żeby pewne rzeczy posprzątał.

Pani dyrektor dodała, że bałagan, o którym mówił Żukowski, po prostu musiał umknąć uwadze urzędników. Obiecała też, że inspektor nadzoru upomni wykonawcę o posprzątanie gruzu.

Jak sprawdziliśmy, wiele tego nie ma. Kilka „łopat” i byłoby po problemie. Sesja odbyła się jednak w czwartek, a w sobotę gruz jak był, tak jest…

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Fujara

Jaki pAN taki KRAM

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x