Surrealizm i realizm w jednym. Olbiński w Galerii Ostrołęka

Galeria Ostrołęka zaprasza do zwiedzania wystawy prac Rafała Olbińskiego. Wernisaż odbył się 16 maja. Autora, niestety, zabrakło. Ale i tak emocji artystycznych było sporo, choćby z tego powodu, że można było podziwiać dzieła znane i cenione na całym świecie z odległości kilku centymetrów.

Rafał Olbiński potocznie uważany jest za plakacistę. Jest to błędne mniemanie, bo plakatów popełnił tylko kilkadziesiąt, a obrazów olejnych – tysiące. Niemniej metka plakacisty sprawia, że spodziewamy się prac dużego formatu. Tymczasem, to co zawisło na ścianach ostrołęckiej Galerii, wcale nie jest takie duże. Pierwsze zdumienie nad wielkością formatu szybko jednak przechodzi, bo wielkość jest – ale w tym, co obrazy zawierają. Każdy obraz to powód do zachwytu i zadumy.

Warto więc przyjść, bo dość rzadko w Ostrołęce goszczą prace tak znanych i wszechstronnych artystów. Rafał Olbiński to uznany malarz, ilustrator i projektant. Za swoje prace otrzymał wiele znaczących nagród, m.in. złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Los Angeles i Nowym Jorku. Prace Rafała Olbińskiego znajdują się w kolekcjach wielu prestiżowych instytucji tj. The National Arts Club w Nowym Jorku czy Suntory Museum w Osace oraz w wielu zbiorach prywatnych i korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii.
Obrazy prezentowane na wystawie w Ostrołęce pochodzą z kolekcji prywatnych.