NIKE Ostrołęka. Sukcesy nie idą w parze z dotacjami

Największy żeński, sportowy klub NIKE Ostrołęka, notuje w ostatnich latach szereg sukcesów. Pomimo to prezydent Ostrołęki zmniejszył finansowanie klubu prawie o połowę.

Klub NIKE powstał w 2007 roku i skupia obecnie około 130 młodych adeptek siatkówki. Siatkówka dziewcząt funkcjonuje w kilku szkołach podstawowych i średnich, a treningi prowadzi ośmiu ostrołęckich trenerów.

W bieżącym roku w rozgrywkach mini siatkówki (najmłodsze zawodniczki) wystartowało aż 15 drużyn z Ostrołęki, co jest rekordem w skali województwa. W ostatnich tygodniach młodziczki awansowały do półfinału Mistrzostw Mazowsza. Również kadetki Nike są w ścisłym gronie najlepszych drużyn siatkarskich, a seniorki w tym roku są liderem III ligi. Klub jest też organizatorem i gospodarzem szeregu turniejów siatkarskich, natomiast latem organizuje obozy sportowe dla niemal stu zawodniczek.

Klub od kilku lat otrzymywał dotację z Urzędu Miasta na poziomie 120 tys. zł – co nie pokrywało nawet kosztów rozgrywek, turniejów i kosztów trenerskich. Sytuację ratowało tylko wsparcie sponsorów. Teraz władze Ostrołęki zdecydowały zmniejszyć dotację z 120 do 70 tys. zł. To jedyne tak radykalne cięcie dotacji w podziale pieniędzy dla klubów sportowych na 2019 rok w porównaniu z ubiegłymi latami.

Rodzi się pytanie: dlaczego najpopularniejszy i najbardziej liczny ostrołęcki żeński klub sportowy został tak potraktowany przez nowe władze miasta?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lidka

Miłościwie nam panujący mają to gdzieś

Tomek

W kazdym tekscie widac ze to portal pana Czartoryskiego

Tomek

Dodam jeszcze, jak nie ma kasy, to trzeba szukać sponsorów. Panie pośle, proszę ruszyć do Energi, znalazło się miejsce dla kolegów, znajdzie się pewnie i na sponsoring