Strażacy świętowali. W Dniu Flagi i w Dniu Strażaka

2 maja strażacy z Ostrołęki świętowali Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. 4 maja był kolejnym dniem do świętowania – tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.

2 maja w siedzibie KM PSP Ostrołęka, w celu godnego uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przeprowadzono uroczysty apel podczas zmiany służbowej. W uroczystym apelu wziął udział m.in. bryg. Grzegorz Pragacz – zastępca komendanta miejskiego PSP w Ostrołęce

4 maja, podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie, prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie sześciu funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystościach, oprócz prezydenta, wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Dzięki Wam Polska jest krajem bezpieczniejszym i bardziej zorganizowanym. Waszą odwagą budujecie przyszłość Polski – mówił szef rządu w dniu świętego Floriana, patrona strażaków.

Premier podkreślił, że to święto to wyraz wdzięczności i uznania za trudną i niebezpieczna misję podejmowaną przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną.

Podczas uroczystości sześciu oficerów otrzymało nominacje generalskie, a dwudziestu szczególnie wyróżniających się strażaków odznaczono Krzyżem Zasługi. Ponadto podczas obchodów absolwenci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej zostali promowani na pierwszy stopień oficerski. Wśród uhonorowanych znalazło się też trzynaścioro dzieci, które otrzymało Medale Młodego Bohatera.

Uroczystość zakończyła parada pododdziałów marszowych i pojazdów pożarniczych. Wzięło w niej udział ok. 800 strażaków i druhów ochotniczych straży pożarnych z całej Polski. Po jej zakończeniu w Ogrodzie Saskim odbył się strażacki piknik dla dzieci.

W Państwowej Straży Pożarnej służbę pełni ponad 30 tys. strażaków. Tylko w 2018 roku PSP miała ponad 500 tys. interwencji, z czego prawie 150 tys. to pożary, a ok. 300 tys. to miejscowe zagrożenia, np. wypadki drogowe.

Fot.: KM PSP Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Polak

A gdzie prezydento?

Polak

A gdzie prezydento?

wesołek

STRAŻACY,,,,,,WIELKA CHWAŁA ZA WASZ TRÓD.