Straż Pożarna: ok. 130 wyjazdów po nawałnicy. Te gminy ucierpiały najbardziej

Straż Pożarna wzywana była do usuwania skutków niedzielnej nawałnicy 130 razy. Najbardziej ucierpiały gminy Łyse i Kadzidło.

– Nawałnica przeszła z południa powiatu na północ przez gminę Goworowo, Ostrołękę, gminy Kadzidło i Łyse, w ciągu około godziny – mówi rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Ostrołęce Robert Chodkowski. – Mieliśmy 27 interwencji związanych z uszkodzeniami budynków: dotyczyły one zerwania lub uszkodzenia dachu, szczytu. Pozostałe interwencje to przede wszystkim usuwanie powalonych drzew i zabezpieczenie linii energetycznych na szlakach komunikacyjnych.

Najwięcej zdarzeń mieliśmy w gminie Łyse – 33 interwencje – i gminie Kadzidło – 16 – dodaje rzecznik prasowy ostrołęckiej straży.

W samej gminie Łyse uszkodzonych zostało aż 17 budynków. W gminie Kadzidle – 6.

– Najważniejsze jednak jest to, że nie było ofiar – mówi Robert Chodkowski, dodając, że ponad 130 strażaków zaangażowanych było w pomoc.

Wójt gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski wydał oficjalny komunikat w związku ze skutkami nawałnicy w gminie:

„W związku z nawałnicą (silnym wiatrem i burzą), która przeszła przez teren gminy Łyse w niedzielę 4 października 2020 roku, osoby poszkodowane proszę o zgłaszanie szkód do Urzędu Gminy w Łysych pod numer telefonu: 29 7725027 w. 27, 29 7725003 w. 27.”

Fot. OSP Baranowo