Strajk w Stora Enso zakończony! Jest kompromis

17 lipca około godz. 18.00 pracownicy Stora Enso w Ostrołęce osiągnęli słowne porozumienie dotyczące swoich roszczeń. Formalne porozumienie ma zostać podpisane dziś, tj. 18 lipca.

Ostrzegawczy strajk w Stora Enso w Ostrołęce zaczął się 15 lipca. Pracownicy Stora Enso domagali się m.in. wyższych płac oraz zmiany warunków pracy. Rozmowy związków zawodowych z zarządzającymi Storą nie przyniosły przełomu, dlatego zdecydowano się na strajk.

Protest – jak zapewniał zakład w Ostrołęce – odbywał się w pokojowej i spokojnej atmosferze. I tak, 16 lipca około 11 proc. załogi Stora Enso podpisało listy strajkowe. Z kolei 17 lipca do protestu na pierwszej zmianie przyłączyło się 78 pracowników. Przez te kilka dni protestowali tylko pracownicy Stora Enso w Ostrołęce – zatrudnieni w Łodzi, Mosinie, Tychach i innych oddziałach spółki nie strajkowali.

W międzyczasie kontynuowane były rozmowy z organizacjami związkowymi i pracownikami.

17 lipca wieczorem osiągnięto słowny kompromis. Jak wynika z naszych informacji, jest on daleki od żądań pracowników, bo te – były dość nierealistyczne. Niemniej negocjacje przyniosły skutek. Wkrótce w tej sprawie Stora Enso ma wydać oficjalny komunikat.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Krak

Komu nie pasuje w Storze niech próbuje w ratuszu, podobno wciąż są miejsca

John

Za Szweda było lepiej w Celulozie niż za Fina

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Czy to prawda, że w „Storze” wysoko kwalifikowani pracownicy (maszyniści, operatorzy), pracujący „na zmiany”, zarabiają „na rękę” 2500-2700zł?

Pozdrawiam….

Robotnik

A obecna żona obecnego prezydenta też strajkowała ?

germany_style

Kupie tego passata widocznego na zdjęciu pisać cene rok i silnik