Strajk w Stora Enso: jest oficjalny komunikat. Koniec protestu

Zakończył się trwający kilka dni strajk w zakładzie Stora Enso w Ostrołęce. Spółka wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.

O tym, że tak będzie, pisaliśmy w czwartek 18 lipca rano: Strajk w Stora Enso zakończony! Jest kompromis. Po południu Stora Enso potwierdziła oficjalnie te informacje:

– W dniu 17 lipca 2019 r., o godz. 18.00 zakończony został, trwający od 15 lipca 2019 r. strajk pracowników w zakładzie produkcyjnym w Ostrołęce – dowiedzieliśmy się od rzeczniczki prasowej Story Enso Agnieszki Stolarow.

W dniu dzisiejszym (18 lipca – red.), ok. godz. 16.15 zarząd spółki oraz Związek Zawodowy „Celuloza” podpisali porozumienie kończące spór zbiorowy.

Agnieszka Stolarow dodaje, że „jednocześnie w wyniku rozmów prowadzonych z pracownikami, a także wszystkimi działającymi na terenie spółki organizacjami związkowymi oraz ich przedstawicielami podpisano porozumienie płacowe na 2020 r.”

Przypomnijmy, że do strajku ostrzegawczego w Stora Enso doszło z powodu braku porozumienia co do podwyżek i zmiany warunków pracy.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marek

To dobrze, że rozmawiali, każdy grosz dla polskiego pracownika to plus. Ale pracować trzeba solidnie

oddam_sie_za_glos

bo go wtdy Piclandia może doic jak krowe z uni

BEN

wynagrodzenie w takiej firmie jak stora powinno być godne jak w Finlandii ale zarząd ma POLAKÓW JAKO TANIĄ SIŁĘ ROBOCZĄ. To jest sk…..wo.

do_ciebie

chyba ci poszło w bena bo w muzgu siano.

John

Jak Zarząd zarabia 4-5 razy więcej niż wykwalifikowany pracownik jest do przyjęcia. Jak zarabia 30 razy więcej to hańba!