Strajk kobiet w Ostrołęce. Tym razem z blokadą ronda

Kolejny strajk kobiet w Ostrołęce. Kilkanaście minut trwała blokada ronda im. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. W ten sposób protestowano przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

To kolejna manifestacja w Ostrołęce przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna (ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby lub upośledzenia) jest niezgodna z Konstytucją.

W środę 28 października na protest przyszło sporo – głównie młodych – ludzi. Było ich zdecydowanie mniej niż na największym jak do tej pory niedzielnym strajku, ale o wiele więcej niż na tym zorganizowanym dzień wcześniej.

Głównym punktem manifestacji był przemarsz ulicami Ostrołęki na rondo Zbawiciela Świata. Młodzież blokowała je przez kilkanaście minut. Później udała się – tradycyjnie – przed siedzibę PiS. 

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bywalec

Moralne dno

gość

Masz rację, moralne dno z ciebie.

Ola

Przygłupy do domu noszą wirusa, po takim sabacie połowa zarażonych jest

Ola 2

Protesty na wolnym powietrzu stanowią nikłe zagrożenie w porównaniu z wizytami w kościele czy pobytem w szkole

Smutne

Smutne jest to, że młode dziewczyny tak się upadlają niosąc wulgarne transparenty. Gdzie są ich nauczyciele , rodzice ????

Ola

Niestety przekaz musi być dostosowany do poziomu odbiorcy. Było już grzecznie i kulturalnie. Kaczyński śmiał się demonstrantom w twarz. Teraz się boi