Starty zawodników UKS Atleta Ostrołęka. „Mamy mistrza”

Dobiegły końca Ogólnopolskie Igrzyska LZS do 20 lat, które w dniach 28-29 sierpnia rozgrywane były w Ciechanowie. O prymat najlepszych walczyli sztangiści 33 klubów należących do Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

Ostrołękę reprezentowali dwaj zawodnicy UKS Atleta – Wiktor Trzciński i Marcin Kulesza.

Jako pierwszy wystąpił Wiktor w kategorii wagowej do 81 kg. Zaliczył 5 podejść na sześć możliwych. Wyrwał 82 kg a podrzucił 107 kg, w dwuboju zgromadził 189 kg. Rwanie poprawił o 2 kg, podrzut o 5 kg, a dwubój o 7 kg, co znaczy ustanowienie przez niego 3. rekordów życiowych. Z tym wynikiem jest 8. sztangistą KZ LZS w Polsce.

Kolejnym startującym był Marcin Kulesza, który rwanie rozpoczął na 85 kg, a zakończył wyrównaniem rekordu życiowego w rwaniu tj. 92 kg czym zapewnił sobie prowadzenie. Przyszedł czas na podrzut, który rozpoczął od ciężaru sztangi 115 kg. Ten ciężar Marcin wynosił nad głowę dwukrotnie, ale z błędami i sędziowie nie zaliczyli mu tych podejść. Przyszedł czas na ostatnią trzecią próbę. To podejście zostano zaliczone. Marcin Kulesza w ten sposób zdobył złoty medal.

– Mamy mistrza Ogólnopolskich Igrzysk LZS 2020. Mistrza Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych – mówi trener UKS Atleta Ostrołęka Władysław Niedźwiecki.

Na szczęście się udało, chociaż miało być bezproblemowo. Trzeba przyznać, że liczyliśmy na lepszy wynik. Jednakże jestem zadowolony z występu naszych zawodników – dodaje Władysław Niedźwiecki.

W klasyfikacji drużynowej wśród mężczyzn najwięcej punktów zgromadzili zawodnicy WLKS Nowe Iganie/Siedlce. UKS Atleta Ostrołęka uplasował się na 10 pozycji. Najlepszym województwem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, okazało się województwo mazowieckie. Do tego wyniku swoją cegiełkę w postaci 1 pkt dołożył Wiktor, 9 – Marcin.

Z kolei w piątek 28 sierpnia w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym federacji XPC startował zawodnik UKS Atleta Ostrołęka Jakub Borkowski. Rywalizował w kategorii do 100 kg w kategorii open. W przysiadzie zaliczył wszystkie trzy podejścia – 200, 210 oraz 215 kg, tym samym ustanowił swój nowy rekord w tym boju. W wyciskaniu leżąc, Jakub zaczął od 155 kg, które zaliczył. Niestety druga i trzecia próba – obie na 160 kg – były nieudane, przez co tą konkurencję skończył z wynikiem 155 kg. W martwym ciągu zaliczył pierwsze podejście na 240 kg oraz drugie – 250 kg. Atak na 260 kg w trzeciej próbie niestety nie powiódł się.

Kuba zajął szóste miejsce w swojej kategorii i skończył z wynikiem całkowitym 620 kg. Nasz trójboista przygotowywać się będzie teraz do kolejnego startu, jakim będą Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w Zalesiu.

Igrzyska LZS do 20 lat

Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym