Starsza kobieta błąkała się w nocy po gminie Rzekuń

Był wtorek 12 maja, tuż przed godz. 23.00. Na policję w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie, że po jednej ze wsi w gminie Rzekuń błąka się samotna, starsza kobieta.

Zauważyła ją mieszkanka gminy Rzekuń. To ona zadzwoniła na policję. Zajęła się też seniorką – rozmawiała z nią do czasu przyjazdu mundurowych.

– Funkcjonariusze patrolówki ustalili, że 70-latka zamieszkuje w jednej z miejscowości w sąsiedniej gminie, a od miejsca zamieszkania dzieli ją prawie 10 kilometrów – relacjonuje Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Do miejsca interwencji dotarła ona pieszo i nie była w stanie sama wrócić do domu.

Funkcjonariusze odnaleźli córkę błąkającej się seniorki. Powiedzieli jej o wszystkim i zawieźli starszą kobietę do jej domu.

– Apelujemy do osób opiekujących się starszymi członkami rodziny, by dołożyli należytej troski w opiece nad nimi. Pamiętajmy, że osoby takie należy przypilnować w taki sposób, aby nie opuszczały one same miejsca zamieszkania, w szczególności nocą. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić, co stanowi realne i bezpośrednie zagrożenie dla ich życia i zdrowia – dodaje Krzysztof Kolator.

Fot. Pixabay