Starostwo zmieni siedzibę. Wybuduje ją przy Fieldorfa „Nila”

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce zmieni w niedalekiej przyszłości swoją siedzibę. Nowy budynek z wszystkimi wydziałami powiatu będzie mieścić się przy ul. Fieldorfa „Nila”.

O szczegółach mówił podczas sesji budżetowej Rady Powiatu Ostrołęckiego starosta Stanisław Kubeł. Siedziba nowa Starostwa ma znajdować się przy ul. Fieldorfa „Nila”. Nie chodzi jednak o – przecież odnowiony, bo m.in. po termomodernizacji – „pałacyk”. Ma zostać wybudowany nowy budynek na potrzeby urzędu.

Inwestycja cała została wstępnie rozpisana na lata 2020-2022 i łącznie kosztować ma 7,5 mln zł. Pieniądze na nią pochodzą z tzw. środków covidowych. W tej chwili Starostwo czeka na pisemną zgodę wojewody na prawo do dysponowania tą nieruchomością (ustna już ponoć jest).

Gdy dokument otrzyma starosta, rozpocznie się procedura przetargowa – oczywiście nie na roboty budowlane, a na projekt nowego urzędu.

– Czy uda nam się się zrealizować ten zakres prac, który planujemy w 2021 roku? Być może tak, jeśli uda się sprawnie wyłonić wykonawcę na projekt tego zadania – mówił podczas sesji starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. – Umożliwiłoby to umiejscowienie wszystkich wydziałów w jednym miejscu. W tej chwili mamy nadzór budowlany na Szpitalnej, mamy Plac Bema i orzekanie o stopniu niepełnosprawności na 11 Listopada. Część interesantów musi się przemieszczać. Jest to mało komfortowa sytuacja. Dla nadzoru nad wydziałami też byłoby wygodniej, gdyby wszystko było w jednym miejscu.

Rysuje się możliwość uporządkowania tych kwestii w najbliższej przyszłości.

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

Dobry pomysł tam jest duża działka a obok różne urzędy, wojewódzki , kolegium, paszporty itp. Pomyślcie o parkingach tylko.