Starosta uhonorował sportowców

Sportowcy w ciasnej sali konferencyjnej nie pokazali swoich umiejętności, ale za to były przekomarzania. – Starosta ma czarny pas w karate, przewodniczący rady miasta też ma wysokie osiągnięcia w karate, więc może oni nam kiedyś zrobią pokaz. Są znakomitymi sportowcami i bardzo liczę, że kiedyś nam zademonstrują swoją technikę – zażartował trener karate Artur Prusiński.

Prócz żartów nie zabrakło podziękowań za wspomaganie przez samorządowców działalności sportowej oraz wyjaśnień co to jest… teqball.

To połączenie tenisa stołowego i piłki nożnej, odbijamy piłkę wszystkim oprócz rąk, piłka nie może odbić się więcej niż trzy razy, i ten kto pierwszy zdobędzie 20 punktów, ten wygrywa – w telegraficznym skrócie wytłumaczył Mistrz Świata w tej dziedzinie Adrian Duszak.

Dla utrudnienia dodajmy, że nie można dwa razy pod rząd odbić piłki tą samą częścią ciała.

Nagrody Okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego, 14 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, odebrali wybitni sportowcy z powiatu ostrołęckiego. Nagrody otrzymali: Olga Boruch – zdobywczyni trzeciego miejsca w kategorii 55 kg juniorek w Pucharze Polski w Karate Kyokushin w Szczecinku, Natalia Nalewajk – która wywalczyła drugie miejsce w kategorii 55 kg juniorek na Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate Kyokushin w Ełku, Kacper Suchowiecki – który ma na koncie trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Taekwon-do w Wielkiej Brytanii oraz Adrian Duszak – zdobywca trzeciego miejsca w Mistrzostwach Świata w teqballu we Francji.