Stanisław Kubeł: Pora zmienić ten układ komunikacyjny. Trzeba ominąć Ostrołękę

Na ostatniej sesji Rady Powiatu (9 września) wiele czasu poświęcono planom związanym z rozbudową sieci drogowej. Swoją wizją podzielił się starosta Stanisław Kubeł.

A mówił m.in. o układzie komunikacyjnym w Ostrołęce i powiecie. Chodziło mu zwłaszcza o przeprawy przez Narew w mieście.

– To układ historyczny z 1831 roku, z czasów bitwy pod Ostrołęką – mówił starosta. – Można powiedzieć, że przeprawy przez Narew od tamtego czasu aż tak wiele się nie zmieniły. Tam też były dwa mosty. Pora zmienić ten układ komunikacyjny. A jak go zmienić?

Trzeba ominąć Ostrołękę szerokim łukiem od południa i północy. I życie gospodarcze ściągać do powiatu, bo wiele firm, jeśli będziemy mieli dobrą infrastrukturę, będzie się u nas rozbudowywało.

Stanisław Kubeł mówił o tym, że potrzebny jest most od północy i południa. Rząd zielone światło dał budowie mostu w Teodorowie, pod Ostrołęką. W planach jest też powstanie północnej obwodnicy miasta (zaczynałaby się w okolicach Dobrołęki, a kończyła w oklicach Łodzisk). Można byłoby zatem połączyć obwodnicę z mostem w Teodorowie, a dalej z drogą Via Baltica (przez węzeł Śniadowo).

Aż kusi przystąpić do kolejnego etapu, czyli powiązania tych punktów ze sobą – mówił Stanisław Kubeł. – To by dawało 60 proc. obwodnicy Ostrołęki.

Starosta dodał też, że remont drogi krajowej nr 53 przez Kadzidło i Myszyniec ma szansę wejść w fazę realizacji w 2021 roku.