St. sierż. Ariel Mrozek zawsze na służbie. Tym razem obezwładnił nożownika z Goworowa

St. sierż. Ariel Mrozek z ostrołęckiego wydziału patrolowego akurat miał wolne, i wybrał się na zakupy. W jednym ze sklepów zauważył awanturującego się mężczyznę. Gdy agresor wyjął nóż i zaczął grozić nim przechodniom policjant natychmiast zareagował i obezwładnił mężczyznę.

Policjant z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce st. sierż. Ariel Mrozek pokazał, że słowa przysięgi, którą ślubował w dniu przyjęcia, są dla niego ważne. Zareagował, tam, gdzie inni odwracali wzrok i nawet nie wezwali pomocy – komentuje podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP Ostrołęka.

Funkcjonariusz wracając z zakupów zauważył, jak pod jednym ze sklepów na ul. Hallera w Ostrołęce jakiś mężczyzna głośno się awanturuje. uO zdarzeniu powiadomił policjantów i zwrócił uwagę mężczyźnie, aby się uspokoił. Jednak ten odpowiedział agresją. Wyjął z kieszeni wyjął nóż i zaczął grozić przechodniom, wśród których były też dzieci.

Policjant bez wahania zareagował, najpierw wybił z jego ręki uderzeniem nóż, następnie użył wobec niego chwytów obezwładniających.

Po przyjeździe patrolu na miejsce mundurowi zastali leżącego na chodniku obezwładnionego 21-letniego mieszkańca gminy Goworowo, kilka metrów dalej znajdował się na chodniku nóż. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Policjanci przewieźli młodego agresora na komendę i osadzili w policyjnym areszcie, niebawem odpowie od za swoje postępowanie.

Funkcjonariusz swoją postawą udowodnił, że bycie policjantem to służba, która trwa 24 godziny na dobę. I to nie po raz pierwszy.