Srebro, brąz i doświadczenie przywieźli nasi atleci z zawodów w Grajewie

Ostrołęccy siłacze unosili i wyciskali – 9 listopada w Grajewie. Odbyły się tam Otwarte Zawody w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Ostrołękę reprezentowali trzej zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka: Jakub Borkowski w kategorii Senior amator, Krzysztof Cybulski i Wiesław Cybulski w kategorii 40-49 Masters.

Jakub i Wiesław startowali w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, natomiast Krzysztof tylko w wyciskaniu. Jakub Borkowski zaliczył bezproblemowo wszystkie trzy podejścia w wyciskaniu: 150, 152,5 oraz 155 kg, i z tym wynikiem zajął czwarte miejsce.

Krzysztof Cybulski również zaliczył wszystkie trzy próby, i z wynikiem 145 kg, zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Trzeci ze startujących – Wiesław Cybulski, z wynikiem 117,5 kg uplasował się na pozycji piątej.

W martwym ciągu Wiesław, w ostatniej próbie uzyskał 155 kg, i zajął lokatę tuż za podium w swojej kategorii. Jakub zaczął martwy ciąg od podejścia na 230 kg, w drugiej próbie zaliczył 240 kg, a w trzecim podejściu równie łatwo jak poprzednie dźwignął 250 kg. Ćwierć tony uniesione przez Jakuba w ciągu martwym pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca na podium.

Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki. Dla Jakuba był to zarazem sprawdzian i doświadczenie startowe w trójboju przed Mistrzostwami Europy WPA trójboju siłowego, które odbędą się 22 listopada 2019 w Pabianicach – komentuje trener Władysław Niedźwiecki.