„Srebrne Pasmo” wyśpiewał chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu

Chór Dziecięcy Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu pod wodzą Agnieszki Majewskiej po raz pierwszy wziął udział w poważnym konkursie. I od razu z sukcesem – wyśpiewał „Srebrne Pasmo”, czyli prestiżową nagrodę w Konkursie Chórów Regionu Mazowieckiego.

25 maja w Warszawie prezentowały swoje umiejętności chóry z województwa mazowieckiego, które biorą udział w projekcie ogólnopolskim pn. Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska. Był tam także Chór Dziecięcy Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu. Zespół wykonał pięć utworów: dwie pieśni Zygmunta Noskowskiego do słów Marii Konopnickiej „Ogródek” i „W polu”, utwór Stanisława Moniuszko „Gałązka rówienniczka”, „Kołysankę” do muzyki Ireny Pfeiffer ze słowami Józefa Czechowicza oraz piosenkę „Whisper”.

Chór w obecnym składzie pracuje od stycznia tego roku. To był pierwszy konkurs tego zespołu. Oceniało go bardzo znamienite jury w składzie: prof. dr hab. Anna Olszewska, dr Anna Perzanowska-Tarasiuk, dr Ewa Rafałko.  Ocena była bardzo wysoka, o czym świadczy nagroda.

Udział w konkursie była dla nas sprawdzianem poziomu zaawansowania chóru. Moje maluchy debiutowały w konkursie, i naprawdę pięknie się zaprezentowały. To „Srebrne Pasmo” jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, i ogromnym dopingiem dla naszej dalszej pracy – komentuje Agnieszka Majewska.

Śpiewająca Polska to projekt Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Protonem konkursu było Mazowieckie Kuratorium Oświaty.