Sprzątanie Ostrołęki z Młodzieżową Radą Miasta (zdjęcia)

W sobotę 20 czerwca odbyło się sprzątanie Ostrołęki. Zaprosiła na nie Młodzieżowa Rada Miasta.

Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki od momentu powstania prężnie działa w naszej miejscowości. Często wychodzi z różnymi inicjatywami. Niektóre z nich dotyczą środowiska i ekologii.

Kolejną z nich była akcja „Wielkie sprzątanie nad Narwią”. Zaplanowano ją na sobotę 20 czerwca. Kto miał chwilę wolnego czasu, a zależało mu na tym, aby nasze miasto ładniej wyglądało, stawił się o godz. 10 w porcie w Ostrołęce.

Tam otrzymał odpowiednie wyposażenie (worki i rękawiczki) i został przydzielony do danej grupy. Każda z nich rozeszła się w swoim kierunku, aby zebrać śmieci. Miejmy nadzieję, że efekt działań (nie tylko) młodych ludzi będzie widoczny jak najdłużej…

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
xxx

Kiedyś jeden bocian pod publikę też czyścił brzeg Narwi. Dzisiaj z ewelidajką nota bene – śmieciową panną czekają na comiesięczną kaskę i mają w du.ie to co ich wyniosło do kaski.

Rzart

I co ani gruby ani j klekot nie przyszli. Gruby to się nie dziwię. Kto by to zgiął po śmiecia. Ale klekot I Ewelajna nie wykorzystali okazji?

Janek

Młodzi, super. Wreszcie ktoś na poważnie zajmuje się tym miastem, pokazuje, że można ruszyć cztery litery zza swoich stołków. Szkoda, że żaden prezydent nie był, ale ich wybór, niech robią co chcą. Młodzi wykonali kawał dobrej roboty, a przy okazji ja na pewno częściej wybierać się będę na spacerki po bulwarach.

gość88

A może tak wykorzystać nowe techniki i robić zdjęcia tym co biwakują nad rzeką czy w lesie i potem udokumentować to co tam zostawili , zobaczymy kto najwięcej śmieci tam zostawia młodzi czy starsi. Proszę obserwować w mieście kto wyrzuca papierki lub niedopałki na trawniki lub chodniki i również to dokumentować – można tylko bć za ekologią ale tylko na pokaz ”zbieram śmieci które sam wyrzuciłem ”
odpowiedz  • oceń :     

Nieznajoma

Łatwo jest mówić utarte frazesy. Ile starszych osób pali papierosy i je rzuca byle gdzie. Młodzi w Ostrołęce pokazują się z jak najlepszej strony poświęcając swój wolny czas. A nie oszukujemy się ilu ludzi dorosłych wstało by rano w sobotę i za darmo poszło sprzątać? Poza tym wątpię że monitor wyrzucił jakiś nastolatek. Ta młodzież sprząta po dorosłych, którym słoma z butów wystaje

Janek

Niekoniecznie „stary” Panie, ludzie w Pana wieku także śmiecą, a czasami nawet więcej. Wątpię, że to młodzi pozostawiają po sobie lodówki i monitory kineskopowe. Rozumiem, że niektórzy nie potrafią pogodzić się z tym, że ich stawy bolą i nie mogą robić tyle co kiedyś, ale wrzucanie młodych do worka o etykiecie „brudasy” czy „śmieciarze” jest krzywdzące dla nich, gdyż Ci sprzątali (najpewniej też po osobach w swoim wieku, ale po takich w Twoim wieku także). Więc drogi Panie, proszę się nie unosić, gdyż to nie ich pokolenie jest najbardziej niewychowane