Delegacja z Ukrainy w Ostrołęce. Spotkanie z chirurgią współczesną w tle

Delegacja z partnerskiego dla naszego powiatu Rejonu Sokal w Ukrainy gościła 14 marca na sesji Rady Powiatu Ostrołęckiego. Były wzajemne podziękowania i deklaracje o współpracy. Padło też zaproszenie do rewizyty.

Starosta Stanisław Kubeł przypomniał, że współpraca nawiązała się prawie 20 lat temu.

Cieszymy się z tej współpracy, ale jesteśmy dosyć daleko od siebie i ciężko realizować nam inwestycje tzw. twarde. Ale wprowadzamy wiele wspólnych inicjatyw z zakresu sportu, kultury czy oświaty – mówił starosta ostrołęcki i życzył Ukrainie szybkiego wstąpienia do Unii Europejskiej, dzięki czemu współpraca zaprzyjaźnionych regionów z Polski i Ukrainy będzie mogła przebiegać jeszcze płynniej.

Delegacja z Ukrainy w składzie: Mykola Pasko – przewodniczący Rady Rejonowej w Sokalu, Roman Shved – naczelny lekarz szpitala rejonowego w Sokalu, Roman Szewczuk – zastępca Rady Rejonowej w Sokalu oraz Bohdan Krasko – zastępca Rady Rejonowej w Sokalu, została zaproszona do Polski głównie w związku z konferencją w ostrołęckim szpitali pn. „Innowacje we współczesnej małoinwazyjnej chirurgii na przykładzie transgranicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce i Lwowskiego Obwodowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego „OHMATDYT”.

Konferencja ta otworzyła projekt realizowany przez szpitale w Ostrołęce i Lwowie, który dotyczy zwiększenie dostępności do usług opieki zdrowotnej w zakresie współczesnej chirurgii. Koncepcja ta jest wdrażana w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bbb

Dlaczego nic się nie wspomina o kompromitacji Kleczkowskiego podczas tej wizyty ??

Jaaa

Dlatego,ze to porządny i kulturalny portal ,nie to,co ten … „moja ostroleka”

Bbb

Tyle, że to jest prawda , ktorej konsekwencją są interesy Ostrołęki. Na MO piszą kłamstwa a o prawdzie i kompromitacji wogole nie wspominają. Jego wiedza polityczno, historyczno , geograficzna jest porażająca.

Mad Max

Za to na procentach zna się doskonale…..