Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Ostrołęce (zdjęcia)

W poniedziałek 27 maja w Ostrołęce, w kościele pw. Zbawiciela Świata, odbyło się Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Od godz. 17.30 transmitowane było przez TV Trwam na żywo.

W parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Jej hasło brzmiało „Młodzi trzeźwi i wolni” i taki był też temat części artystycznej przygotowanej m.in. przez młodzież z ostrołęckiego Gimnazjum Klasycznego. Młodzi upominali swoich rówieśników, ale też i apelowali do rodziców czy producentów alkoholu.

Historię kościoła, a także i parafii, przybliżył jej proboszcz Jan Świerad.

Parafia to także kościół zbudowany z żywych kamieni, lud boży. Nasza parafia liczy 9 400 wiernych – mówił.

Po tej części nastąpiło spotkanie rodziny Radia Maryja z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja i TV Trwam. Było ono telefoniczne, ponieważ Tadeusz Rydzyk nie mógł osobiście przyjechać do Ostrołęki.

Ostrołęka jest bardzo wierząca i katolicka, a równocześnie kochająca Ojczyznę. I to jest piękne. I za to bardzo, bardzo dziękuję, za to wasze świadectwo – mówił.

Tadeusz Rydzyk mówił także m.in. o potrzebie ewangelizacji, zwłaszcza młodych ludzi. Potem rozpoczęła się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią biskupa pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego.

Spotkanie w Ostrołęce było transmitowane na żywo w TV Trwam.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: