Sportowe wystawy na początek Festiwalu Fotografii w Ostrołęce (zdjęcia)

Dwiema wystawami rozpoczął się w czwartek 1 października Ostrołęcki Festiwal Fotografii. W tym roku tematem zdjęć jest sport.

Sylwetki autorów zdjęć przedstawiła Jolanta Góralska. To dwaj przyjaciele. Sportowcy, świetni fotografowie: Janusz Szewiński i Leszek Fidusiewicz. Zdjęcia Szewińskiego to opowieść o jego żonie, utytułowanej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Na fotografiach Fidusiewicza z kolei zobaczymy m.in. Lewandowskiego, Włodarczyk. Na otwarciu wystawy obecny mógł być tylko ten drugi.

– Za swoje zdjęcia otrzymał nagrody nie tylko w kraju, ale też i międzynarodowe – mówiła Jolanta Góralska. – Współpracował z pismem „Sportowiec”, kierował działem fotoreportażu tygodnika „Razem”.

– Chce podziękować mojej małżonce, że mnie tutaj przywiozła i przyjacielowi z dzieciństwa Krzysztofowi Piątkowskiemu, wieloletniemu prezesowi Polskiego Związku Triathlonu – mówił Leszek Fidusiewicz. – Wszystko, co nam opowiadał, sprawdzało się. Rzeczywiście, z Januszem znamy się od dziecka, trenowaliśmy w klubie Polonia.

Wystawy znajdują się w Galerii Ostrołęka. I warto je zobaczyć. Ale to nie wszystko, co przyszykowano dla nas w ramach Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii. O kolejnych wydarzeniach przeczytacie TUTAJ.