Specjalna grupa działa jeden dzień, a już zatrzymała kilku piratów drogowych

Od piątku 19 lipca w policji zaczęła funkcjonować specjalna grupa Speed, której zadaniem jest karanie niebezpiecznych kierowców. Speed działa także w Ostrołęce i pierwszego dnia ukarała kierowców, którzy jeździli wbrew przepisom.

Już pierwsze godziny działalności specgrupy Speed przyniosły zatrzymania.

– Kilku szybkich kierowców zostało ukaranych za niebezpieczną jazdę i przekroczenie prędkości na terenie miasta wysokimi mandatami karnymi, a na ich konta trafiło po 8 punktów karnych – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Jednemu z kierowców zabrakło zaledwie kilka kilometrów do tego, aby musiał się pożegnać z prawem jazdy na okres 3 miesięcy.

Niektórym zatrzymano dowody rejestracyjne.

Speed w komendach policji, także tej ostrołęckiej, rozpoczęła swoje działania w piątek 19 lipca.

– Do grupy zostali włączeni doświadczeni policjanci z ostrołęckiej drogówki posiadający specjalistyczne przeszkolenie. Mundurowi będą kierowani w miejsca najbardziej zagrożone, m.in. będą pojawiać się w rejonie galerii handlowych, tzw. obwodnicy, gdzie niektórzy młodzi kierowcy niestety nie zauważają, że znajdują się na w obszarze zabudowanym i łamią przepisy.

Jeśli przekroczymy prędkość bądź złamiemy inne przepisy ruchu drogowego, czekają nas surowe kary. Możemy nawet utracić prawo jazdy.

Policjantów z grupy Speed będą działać zarówno na głównych drogach, ale także na trasach lokalnych. Można też spodziewać się i w miejscach, gdzie gromadzą się młodzi kierowcy, którzy testują swoje auta, przy okazji robiąc wiele hałasu. Mają pełnić służbę nie tylko wieczorem i w nocy, ale też w innych godzinach. Będą wysyłani też w miejsca wskazywane przez mieszkańców Ostrołęki i powiatu.

– Mundurowi z nowo powołanej grupy będą także sprawdzać stan techniczny pojazdów. Oprócz testów trzeźwość policjanci będą przeprowadzać wobec kierowców testy na zawartość narkotyków.

W całym garnizonie mazowieckim do grup ,,Speed” zostało skierowanych kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy posiadają specjalistyczne przeszkolenie w tym zakresie, a wszystko po to, aby na drogach było bezpiecznie – dodaje Tomasz Żerański.

W weekend – jak zapowiada ostrołęcka policja – funkcjonariuszy z grupy Speed także można spodziewać się na drogach.