SP nr 2 w Ostrołęce. Rekrutacja do klasy sportowej

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce odbywa się nabór do klasy czwartej sportowej, z rozszerzeniem: chłopcy – piłka nożna, dziewczęta – piłka siatkowa.

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku rekrutacja odbywać będzie się inaczej. Zapisując trzecioklasistę do klasy sportowej, wystarczy wejść na stronę szkoły www.sp2.ostroleka.pl, pobrać wniosek i odesłać podpisany przez rodzica drogą e-mailową na adres: sp2ostroleka@wp.pl lub zgłosić się po  druk do szkoły i po wypełnieniu pozostawić w wyznaczonym miejscu.

Egzaminy ze sprawności fizycznej odbędą się w najbliższym możliwym terminie, o którym szkoła powiadomi z tygodniowym wyprzedzeniem.

Staszicówka jest szkołą z tradycjami klas sportowych, w której nie przerwanie są one powoływane od 1982 roku.

Szkoła Podstawowa nr 2 współpracuje z klubem siatkarskim OTPS NIKE Ostrołęka, klubem piłkarskim UKS  NAREW Ostrołęka oraz innymi stowarzyszeniami i klubami sportowymi.

Klasy sportowe prowadzi wykwalifikowana kadra nauczycielska – trenerzy oraz instruktorzy, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. 

Klasy te biorą również udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W ramach lekcji wychowania fizycznego organizowane są zajęcia nauki pływania.

Od roku szkolnego 2019/2020 szkoła jest organizatorem Ligi Małych Gier w piłce siatkowej, w której dziewczęta mogą rywalizować z rówieśnikami z innych szkół naszego miasta i regionu.