Śmiertelny wypadek w Jazgarce. W jakim stanie jest jedyna osoba, która przeżyła? (aktualizacja)

Trzy młode osoby zginęły w śmiertelnym wypadku w Jazgarce, gm. Kadzidło, do którego doszło w niedzielę 26 kwietnia wieczorem. Przeżyła tylko jedna osoba – młody pasażer audi, który reanimowany był na miejscu wypadku. W jakim jest stanie?

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, młody mężczyzna trafił na oddział ortopedyczny w szpitalu w Ostrołęce. Miał sporo szczęścia, że w ogóle przeżył.

W tej chwili jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sytuacja jest jednak dynamiczna i trudno o dłuższe rokowania co do jego stanu zdrowia, tym bardziej, że jest świeżo po zdarzeniu.

„Jego stan zdrowia lekarze oceniają jako stabilny” – napisała w komunikacie Prokuratura w Ostrołęce.

Pojawił się on 27 kwietnia po południu. Oto jego treść:

„Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło pomiędzy godziną 19.00 a 20.00 w dniu 26 kwietnia 2020 r. w miejscowości Jazgarka gm. Kadzidło.

Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Audi jechał drogą relacji Kadzidło – Wykrot.

W samochodzie był kierowca [22l.] oraz troje pasażerów w wieku po 21, 21 lat i 22 lata. Mariusz B., kierując pojazdem, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego po wyjeździe w łuku w prawo zjechał na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył lewą stroną samochodu w drzewo.

Uderzenie było tak silne, że pojazd odbił się od drzewa i przewrócił na dach. W wyniku wypadku na miejscu zdarzenia zmarli kierowca oraz dwoje pasażerów.

Jeden z pasażerów z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Jego stan zdrowia lekarze oceniają jako stabilny.

W toku podjętych czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca wypadku i oględziny pojazdu Audi, wykonano oględziny zewnętrzne ofiar. Sekcje zwłok zostały zaplanowane na dzień 27 i 28 kwietnia 2020 r.”

Wypadek śmiertelny w Jazgarce

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku w Jazgarce doszło w niedzielę 26 kwietnia po godz. 19.00. Na łuku drogi kierowca audi zjechał na pobocze, uderzył bokiem w drzewo i auto dachowało.

Na miejscu zginęli 22-letni kierowca audi i dwie pasażerki, młode kobiety. Przeżył tylko jeden pasażer.