Śmiertelny wypadek w gminie Łyse. Zginęła pasażerka opla

Do dużej tragedii doszło w poniedziałek 31 sierpnia w gminie Łyse. W miejscowości Złota Góra miał miejsce wypadek, na skutek którego życie straciła około 40-letnia kobieta podróżująca oplem.

Było około godz. 11.00. Przez gminę Łyse jechał oplem vectrą 71-letni kierowca. Jechał za szybko – padający od rana deszcz sprawił, że nawierzchnia była śliska i warto było nieco zwolnić. Mężczyzna na zakręcie wpadł w poślizg, a potem prawym bokiem auta uderzył w przód jadącego z naprzeciwka dostawczego iveco.

Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła pasażerka opla w wieku około 40 lat. Zarówno kierowca opla, jak i iveco byli trzeźwi – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00.

– W związku z intensywnymi opadami deszczu zwracamy się z apelem dostosowanie naszej jazdy do tego co aktualnie dzieję się na drodze – dodaje Tomasz Żerański. – Nie zapominajmy o tym, że w przypadku deszczu samochód potrzebuje dużo większej drogi hamowania, a my jesteśmy w takich warunkach dużo mniej widoczni. Podczas opadów jezdnia nie sprzyja też kierującym, w takich warunkach pamiętając o tym, że mamy zmniejszoną przyczepność zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć prędkość i dostosować naszą jazdę do aktualnych warunków na drodze. Podczas zbliżania się do przejść kierowcy powinni także znacznie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

Fot. KMP Ostrołęka