Ostrołęka. Sprawca śmiertelnego potrącenia w rękach policji! Zginął młody mężczyzna

Tragiczny wypadek w Święta Bożego Narodzenia w Ostrołęce. W nocy na ul. Witosa w Ostrołęce został śmiertelnie potrącony młody mężczyzna. Sprawca wypadku nie udzielił pomocy i odjechał – złapali go już policjanci.

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek 25 grudnia kilkanaście minut po godz. 23.00. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

– W Ostrołęce na ulicy Witosa doszło do potrącenia 22-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce. – Po zderzeniu kierowca auta uciekł z miejsca.

W wyniku potrącenia pieszy zginął. 

Mundurowi pracowali na miejscu wypadku – zbierali ślady, wykonywali oględziny miejsca zdarzenia szkic oraz zdjęcia – oraz poszukiwali kierowcy. Znaleźć go próbowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Weryfikowali każdy napływający do nich sygnał. Ich praca przyniosła efekt – najpierw ustalili markę pojazdu biorącego udział w wypadku, a później odnaleźli auto ukryte w lesie.

W sobotę 26 grudnia rano zatrzymano też w tej sprawie 44-letniego mężczyznę.

– Ukrywał się na jednej z nowo budowanych posesji. Został on przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie zostanie osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze czynności pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo śledczego. Trwa ustalanie przebiegu zdarzenia – dodaje Tomasz Żerański.