Śmierć na pasach w Rzekuniu. 24-letni sprawca wypadku usłyszał zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 8 lipca tego roku w Rzekuniu. Zdarzenie polegało na potrąceniu pieszego Wojciecha M., który przechodził przez przejście dla pieszych usytuowane na ulicy Ostrowskiej w Rzekuniu, przez kierującego samochodem marki Iveco Daily Dominika S. Sprawca po zatrzymaniu pojazdu i stwierdzenia faktu wypadku, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło 8 lipca 2020 roku o godz. 21.57. Nie było bezpośrednich jego świadków. O wypadku zawiadomił przypadkowy przechodzień Daniel C., który szedł w tym czasie wraz z kolegą do pobliskiego sklepu. Przybyli na miejsce wypadku lekarze oraz ratownicy karetki pogotowia, po krótkiej reanimacji stwierdzili zgon potrąconego mężczyzny. Jak ustalono, ofiara kilka minut przed zdarzeniem wyszła ze sklepu przy ulicy Ostrowskiej i przemierzała jezdnię w poprzek po przejściu dla pieszych.

Sprawca wypadku Dominik S. [24l.], pracownik przedsiębiorstwa mięsnego w Ostrołęce, został zatrzymany następnego dnia na parkingu zakładu. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty, tj. spowodowania wypadku drogowego powiązanego z ucieczką z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się częściowo do winy. Wyjaśnił, iż wcześniej osoby tej w ogóle nie widział, a czując iż przejechał po „czymś”, zatrzymał pojazd. Stwierdził, że doszło do wypadku drogowego i natychmiast odjechał na parking firmy. Wobec podejrzanego Dominika S. zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.