Śmieci nie mieszczą się w koszach. Zwłaszcza w weekendy

Radny Waldemar Popielarz poinformował prezydenta Ostrołęki „o bardzo zanieczyszczonym rejonie w okolicach seny przy Kupcu”. Z sygnałów napływających od mieszkańców wynika wręcz, że jest tam „niewiarygodny brud i nieporządek”. A to głównie z uwagi na śmieci, które nie mieszczą się w koszach i zaśmiecają cały teren. Takie obrazki powtarzają się głównie w weekendy i dni wolne od pracy.

Czy służby odpowiedzialne za porządek w mieście wykonują swoją pracę również w weekendy? I kiedy zostaną odmalowane i odnowione ławeczki znajdujące się przy Kupcu i w rejonie handlowców? – pyta radny Waldemar Popielarz.

Prezydent Łukasz Kulik odpowiada, że firma odbierająca śmieci z koszy ulicznych w okresie letnim „rozpoczyna pracę od godz. 5.00 w dni wolne od pracy i pod dniach wolnych od pracy – sobota i poniedziałek”. Informuje też, że stan czystości w mieście jest monitorowany na bieżąco i problem jest dostrzegany w miejscach często użytkowanych, tj. plaża miejska, park miejski, park przy Bursztynowej, parking przy ul. Obozowej i pasaż handlowy przy ul. Prądzyńskiego.

Jeśli zaś chodzi o odmalowanie i naprawę ławeczek w rejonie pasu handlowego, to sprawa została przekazana do realizacji przez MZOSTiIT.

Poniżej pełna odpowiedź prezydenta na interpelację radnego: