Służą na wielu frontach. Przy dostawach żywności, w domach dziecka, szpitalach…

Od 18 marca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą działania pod kryptonimem „Odporna Wiosna”, które mają na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. Jednym z zadań w ramach operacji jest wspieranie pogotowia opiekuńczo -wychowawczego w Wyszkowie

Od ponad tygodnia terytorialsów z 52 batalionu z Komorowa (gdzie służy sporo osób z powiatu ostrołęckiego) można spotkać m.in. w Pogotowiu Opiekuńczo -Wychowawczym „Dom dla Dziecka” w Wyszkowie, gdzie oprócz mierzenia temperatury podopiecznym i personelowi, prowadzą codziennie poranną gimnastykę z młodzieżą, organizują podopiecznym domu czas wolny, pomagają przy lekcjach a także pilnują przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

„Odporna Wiosna” to największa operacja przeciwkryzysowa od wielu lat. Od samego początku zostali do niej zaangażowani żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze z Komorowo współpracując z samorządami terytorialnymi, instytucjami pomocowymi i organizacjami non-profit, dostarczają żywność osobom najbardziej potrzebującym, kombatantom oraz osobom starszym, wspierają służby sanitarne odciążając personel medyczny.