Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok. Radośnie nie było

Były śpiewy i tańce, ale wesoło na zakończeniu roku Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie było. Gradowe miny – na radosnej z reguły uroczyści, to efekt zwolnienia z pracy specjalisty ds. organizacyjnych OUTW – Janusza Chojnowskiego.

-Bedę mówić bardzo króciutko. Przede wszystkim chciałam powiedzieć samorządowcom i panu dyrektorowi OCK, że jest nam bardzo przykro – mówiła w imieniu wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Anna Staszewska, starościna OUTW – że został zwolniony z pracy Janusz Chojnowski. To człowiek bardzo pracowity, bardzo przyzwoity i kompetentny na swoim stanowisku. Cały czas nas wspierał i nam pomagał w rożnych sprawach.

Anna Staszewska stwierdziła, że zwolnienie z pracy Janusza Chojnowskiego to brutalne przerwanie współpracy z ostrołęckim samorządem przez cały OUTW. – I najprawdopodobniej w tej chwili jest to już ostatni raz… – powiedziała. Wyraziła też nadzieję, że los się odwróci, i zwolnienie zostanie cofnięte.

Gdy słuchacze ustawiali się do wspólnego zdjęcia Anna Staszewska odczytała list od senatora RP Roberta Mamątowa. Senator gratulował słuchaczom wytrwałości i ciekawości świata. Życzył udanych wakacji, pogody ducha oraz bezproblemowego spotkania na inauguracji kolejnego roku akademickiego.

Głos zabrał też Tadeusz Wiśniewski – dyrektor OCK. Wyjaśnił, że odejście pana Janusza jest wyłącznie związane ze zmianami struktury organizacyjnej OCK, i że nie wpłynie to w żaden sposób na sytuację słuchaczy Uniwersytetu. – Zmiana ta ma pozwolić na bardziej efektywne wykorzystanie pracowników OCK. Proszę przyjąć zapewnienie, że nic u państwa się nie zmieni – powiedział.

Przypomnijmy, że Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje w Ostrołęce od 2013 roku. Z zajęć korzystają osoby w wieku przedemerytalnym i emeryci. Uniwersytet cieszył się do tej pory dużym zainteresowaniem. Czy tak będzie dalej? – rodzi się pytanie.

Zakończanie roku odbyło się 26 czerwca w Ostrołęckim Domu Kultury. Oprawa artystyczna uroczystości była bardzo udana.

Więcej:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kodziarz

Chlopie z kruszewska na smyczy ogrodnika
Nie lzyj
Wstyd

qwe

Bardzo przykro. Bardzo!

Gosc

Pan wisniewski myśli że ostroleczanie są idiotami…?…Zmiany organizacyjne..?
Zwykła zemsta polityczna…Pan jest też dyrektorem tylko dlatego że jest pan kumplem pana od reperowania suwakow…ktory prowadził obecnemu prezydentowi sztab wyborczy…Jak pan moze takie bzdury plesc słuchaczom Uniwersytetu III wieku?

Ogrodnik

A ciekawe co prezydent mówił?

bocian

Jeden pajac zamieścił na portalu obok jak to się wspiera leczenie raka chociaż nic na to nie dał swojej matce. Wstyd !
Rodzina pewnie wszystko wie ale nic nie mówi. Do czasu panie kłamczuszek.
Ile obłudy i zakłamania. Przecież kasyna notują kto ile przegrał.

Emetyt

Pan z krus myśli ze ludzie na emeryturze to idioci. Proszę pamiętać że pan też będzie na emeryturze może szybciej niż pan myśli

Zga

Widzę że była władza ma ostry ból dolnej partii pleców że nie ma możliwości zagarniania każdego stołka pod swoich aparatczyków i przez to buduje katastroficzne wizje. OUTW sobie poradzi doskonale i bez byłego szefa.

gość

nie, to tobie g…o na oczy padło i ślepy jesteś

Maria

hej, zga, masz problem z oczyma czy z mózgiem, naprawdę nie widzisz co się dzieje z kadrami w samorządzie? Kulik potrafi wywalić, ale czy ma ludzi, którzy będą porządnie pracować?

Broda

Krusowski pożal się Boże specjalista łże, aż nie chce się słuchać.

Jan

Namiestnik kulikowy nie błysnął inteligencją.Każdy wie ,że musi tak mówić ,żeby kulikowi nie podpaść. Nowy dyrektorze języczek będziesz miał coraz bardziej brązowy od lizania .