Słuchacze murem za Chojnowskim. Napisali apel

Kilka dni temu informowaliśmy o zwolnieniu specjalisty ds. organizacyjnych Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Janusza Chojnowskiego. Do Urzędu Miasta Ostrołęki złożono pismo, w którym słuchacze OUTW domagają się przywrócenia go do pracy.

Apel wystosowali słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podpisało go ponad 80 osób. Proszą w nim o „niezwłoczne anulowanie wypowiedzenia” Januszowi Chojnowskiemu. Przypomnijmy, że jego stanowisko zostało zlikwidowane.

W apelu czytamy m.in.:

„Należy z całą stanowczością podkreślić, że pan Janusz Chojnowski był jedynym pracownikiem OCK, do którego obowiązków należała opieka nad OUTW.

Pan Janusz Chojnowski ze wszystkich sił, całym swoim sercem angażował się w powstanie i rozwój OUTW.

Zawsze znajdował czas dla słuchaczy, pomagał w rozwoju OUTW, służył dobrą radą, brał pod uwagę potrzeby i zadania słuchaczy OUTW w różnych sprawach dotyczących działalności OUTW.”

W piśmie przypomniano, że Janusz Chojnowski był od samego początku z uniwersytetem, a że dobrze wywiązywał się ze swojej pracy świadczy liczba słuchaczy w roku akademickim: od 250 do 300.

Zwolnienie Chojnowskiego piszący apel określają jako „rażącą niesprawiedliwość”, „krzywdę zarówno dla niego, jak i słuchaczy”. Martwią się też o przyszłość uniwersytetu.

O zwolnieniu Janusza Chojnowskiego pisaliśmy tutaj:

najnowszy najstarszy oceniany
Lodzia
Gość
Lodzia

Czego wymagać od ludzi, dla których kultura to słowo ze słownika. Ogrodnik tego nigdy nie zrozumie.

niezdziwiony
Gość
niezdziwiony

Seniorzy sie zawioda, bo napewno ten dobrany duet nie zmieni decyzji to bylo do przewidzenia , ze takie posuniecia podejmie ktos taki z nominacji wybranca ostroleczan

klient
Gość
klient

Nie rozumiem dlaczego wyrzuca sie tego czlowieka..za poglady? To za moich czasach tak bylo, chyba, ze ten z rolniczego skleu to potomek bolszewikow

zdziwiony
Gość
zdziwiony

dziwie sie ,ze dopiera teraz klient zadaje takie pytanie.juz na samym poczatku o tym mieszkancy wiedzieli i wybrali, teraz niech sie ciesza

Kodziarz
Gość
Kodziarz

Chlop z krus na smyczy ogrodnika

lucy
Gość
lucy

„Ani kroku wstecz”
– jak ktoś wie kto to powiedział
I taka zasada działania SLD
Tu żadne petycje nie pomogą.
Tego kogo uznają za wroga ludu – musza zniszczyć.

RODZIC
Gość
RODZIC

Wybrali na zastępcę kobietę która gnębi dzieci w OCK – ZENADA