Śledztwo przeciwko Łukaszowi Kulikowi częściowo umorzone

Prokuratura Okręgowa w Łomży postanowiła częściowo umorzyć śledztwo przeciwko prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi. Zarzuty prokuratorskie, które usłyszał włodarz miasta w związku z nieprawidłowościami w miejskich przetargach, wciąż obowiązują.

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadziła postępowanie w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez Łukasza Kulika. Prezydent Ostrołęki – za pośrednictwem Facebooka – poinformował, że śledztwo zostało częściowo umorzone.

Chodzi o 8 przestępstw, o których popełnienie podejrzany był Łukasz Kulik. Mowa w nich było m.in. o dostępie do dokumentacji w wydziałach Urzędu Miasta Ostrołęki osób rzekomo nieuprawionych, a także o domniemanych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Prokuratura stwierdziła w tych przypadkach brak znamion czynu zabronionego, niepopełnienie czynu zabronionego bądź brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa przez włodarza miasta.

Przypomnijmy, że prezydentowi Ostrołęki postawiono też zarzuty dotyczące nieprawidłowości w miejskich przetargach. One wciąż obowiązują. Wszystkie one wiążą się z Markiem T., który był zatrudniony w ratuszu przez Łukasza Kulika, a potem jego firma startowała w przetargach. Więcej na ten temat tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rafa

Jasne, Marek T. to anioł opatrznościowy dla inwestycji miejskich, dobrze że Kulik go znalazł

kiełbasa na sniadanie

JAKI SZCZUPLUTKI

Alojzy

Skoro „upolityczniona”, „PiSowska” prokuratura umarza postępowanie to zawiadomienie i dowody musiały być tak marne i wyssane z czyjegoś palca, że prokuratura nie chce się ośmieszać podczas procesu.

Oka

Oj tak tak

Liz

Jak się bidulek skarży jak to media informowały o jego sprawie. To niech może sobie przypomni co jego ekipa robiła żeby dorwac się do władzy

Oka

Co robiła poprzednia ekipa, aby pozostać u władzy. To dopiero!
A jak przegrali bidulki, to do enera na stanowiska poszli

Czerwony kinol

Panie, pan to normalnie wszystko na nie! Tylko wódkie pić, to tak!

Ciach

O, panie wódkie i kaszankie, jak nie jak tak. Take rarytasy to nosem wciongam

Tre

Obyś kulikov trafił do pierdla, jak najszybciej

123

To wy traficie za przekrety w radach nazdorczych

Alek

Najpierw kicior i poprzednicy za 12 lat nieudacznictwa.

ibis

prezydent moze faktycznie byc dumny tylko zeby go ta duma nierozsadzila/jest sie czym chwalic, ze po 2 latach rzadow tyle zarzutow ma i niech sie nie cieszy bo zbyt pewnym w jego sytuacji,ze zostanie do konca oczyszczony z zarzutow/

Alojzy

Z dzisiejszą „niezależną” prokuraturą o zarzuty nie jest trudno.
Gorzej bywa z poparciem tych zarzutów dowodami.
Ostatnio prokuratura zbłaźniła się z zarzutami dla mecenasa Giertycha.
Całe środowisko prawnicze ma ubaw z prokuratury.

Rafa

Jako fan Kulika pewnie wiesz, jak się skończyły donosy Kulika gdy pisał gdzie mógł jako opozycja. Nawet zarzutów nie postawiono, tak to było durne!

Gość

Mam tylko nadzieję, że prokuratura ma odwagę, bo nie powiem jaja – bo to nie kulturalnie.