Słaby budżet, silna koalicja

Przyjęty budżet Ostrołęki na 2021 rok nie budzi entuzjazmu.

Przewidywane dochody w budżecie Ostrołęki na 2021 rok kształtują się w okolicach 410 mln zł. Za to wydatki miasta znacznie przekraczają 420 mln zł.

Deficyt, czyli brak pieniędzy na planowane wydatki, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik chce pokryć przede wszystkim z emisji obligacji.

Mizeria w inwestycjach

Najsłabszą stroną budżetu Ostrołęki są nieduże pieniądze na inwestycje. To może być zaskakujące, ponieważ zarówno Łukasz Kulik, jak i jego były zastępca Maciej Kleczkowski jako radni krytykowali poprzedniego prezydenta miasta za zbyt małe środki na zadania inwestycyjne.

Jeśli już kilka inwestycji zaplanowano w budżecie na 2021 rok, to pieniądze na realizację sporej ich części mają być zabezpieczone poprzez emisję obligacji. A to oznacza zwiększenie długu miasta. Ten fakt również może dziwić, ponieważ obecny prezydent… właśnie tego typu posunięcia wytykał Januszowi Kotowskiemu. Tymczasem w 2019 i 2020 roku spłacono kilka procent zadłużenia, by w 2021 roku planować emisję obligacji…

Ale koalicja silna

Mimo większych inwestycji w budżecie i planowanego zwiększenia zadłużenia prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udało się przekonać do głosowania za budżetem nie tylko swoich stałych koalicjantów z Naszej Ostrołęki, Ostrołęki dla Wszystkich, ale też i radnych z Koalicji Obywatelskiej oraz Bezpartyjnego Miasta.

Mimo słabego budżetu na 2021 rok koalicja zatem się umacnia. Podobnie było na początku kadencji, gdy przydzielano radnych do komisji w Radzie Miasta.

4 4 głosów
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
aldo

Nie mozliwe obligacje? przeciez na poczatku kadencji najwiecej kontrowersji wzbudzaly obligacje ,prezydent wyjasnial chociaz nie wiadomo czy wyjasnil co sie dzieje z dotychczasowymi obligacjami, a teraz sam idzie ta sama droga co poprzednik ha.,,,,,ha,,,,,,czy to nie smieszne?

PMm

Przy tym niezwykle słaby ostrołęcki PiS bez szans na zaistnienie w wyborach. Mówią że zachowają się jak trzeba a sie wstrzymują, przy innych uchwałach brak jednomyślności 3 za 4 przeciw.

Yeti

PiS zachował się przyzwoicie, nie przeszkadzał w uchwaleniu słabego budżetu , ale trudno żeby się pod czymś takim podpisywał

Chlust

Koalicja się trzyma, bo Wojtek lubi łańcuch. Za to się sprzedał.

Sto

To fakt jest spalony. Cienias

Kolo

Da d..py za kawałek władzy. Nigdy więcej.

Ojciec Janusz

Sprzedajne to są pisowskie świnie.

Gosc

Nie muszą wszyscy się podobać ale nie masz żadnego prawa obrażać.

Max

Takim wpisem pokazujesz swoją kulturę i pewnie drugie imię

przeklejonezinnejstrony

Przecież odpowiedzi na interpelacje, pytania, skargi mieszkańców powinien udzielać

prezedent…ma to w swoich obowiązkach.

Teraz jego zona będzie to robić i dostawać za to dodatkową kasę…Przecież to jakaś kpina.

Kulik i jego żona robią z mieszkańców jakieś żarty!

Proszę szanownych radnych o interwencję w tej sprawie i o odpowiedź na zapytania, które nurtują wielu ostrołęczan:

kiedy odbyła się rekrutacja na to stanowisko,

jakie były wymagania,

ilu było kandydatów,

dlaczego pani Natalia Kulik jako jedyna spełniła warunki i jakie są warunki zatrudnienia (godziny pracy, kwota wynagrodzenia, zakres obowiązków).

Proszę o odpowiedź.

przeklejonezinnejstrony

Dziwne jest to, że urząd posiadając Biuro Kontroli i Skarg oraz Biuro Prasowe _musi_ posiłkować się jeszcze pracą kobiety, która „przy okazji” okazuje się być żoną Prezydenta Miasta. Dla jasności. Do zadań Biura Kontroli i Skarg należy między innymi: . 11) prowadzenie rejestru skarg i wniosków obywateli, 12) koordynowanie prac w zakresie przyjmowania, rozpatrywania i załatwiania skarg i wniosków oraz opracowywanie okresowych analiz w tym zakresie, 13) opracowywanie projektów odpowiedzi na skargi i wnioski obywateli, 14) sporządzanie informacji, sprawozdań w zakresie załatwiania skarg i wniosków obywateli, . . Do zadań Biura Prasowego należy między innymi: . 8) prowadzenie strony internetowej… Czytaj więcej »

Olinary

No nie wiem, czy to są małe inwestycje. Moim zdaniem od 2 lat inwestycje w Ostrołęce zostały zupełnie zatrzymane. Jeszcze pierwsze miesiące rządów Kulika kończono inwestycje Prezydenta Kotowskiego a teraz to zupełna cisza, zero inwestycji.

Kama

Ścieżki rowerowe, most, Ostrowska Słowackiego , Majewskiego, Blachnickiego a nawet Wybickiego czy Irysowa to wszystko z ostatnich dwóch lat inwestycje przygotowane i zabezpieczone gdy chodzi o pieniądze przez p. Kotowskiego. Z Kulikiem czy bez i tak pracownicy Urzędu musieli je wykonać . Każdy normalny człowiek może to sprawdzić

Tytus

To fakty co piszesz. Można tak dla całości dopisać tylko, że dokończenie Krańcowej przy nowym cmentarzu też było z kasy pozyskanej przez ekipę Kotowskiego. Na ulice Padlewskiego i Sierakowskiego na Łazku też przygotowali i złożyli wnioski ludzie p. byłego prezydenta. Obecny prezydent marudził kiedyś że mało inwestycji, a teraz pokazuje że niewiele potrafi. Obciach!

Kolo

Czego od niego wymagać. Nalane oblicze, nie skalane myśleniem

Tre

Obciach, Panie, a do tego powszechne dziadostwo i kolesiostwo