Skrzyżowania w centrum Ostrołęki wciąż bez świateł. Kierowcy źli

Pod koniec sierpnia trzy ważne skrzyżowania w centrum Ostrołęki pozbawiono świateł. Wszystko przez to, że kładziony jest tam światłowód, a także modernizowana sygnalizacja świetlna. Choć roboty miały się skończyć 10 września, światła na skrzyżowania nie wróciły.

Mowa o skrzyżowaniach Bogusławskiego ze Staszica i Piłsudskiego, Bogusławskiego z 11 Listopada, Kopernika i Głowackiego, a także z Prądzyńskiego. Światła stamtąd zniknęły mniej więcej w tym samym czasie. Powoduje to sporo zamieszania, bo to bardzo ruchliwe krzyżówki ulic.

Choć firma ze swoimi pracami miała się wyrobić do 10 września, to tak się nie stało. Miasto zapewnia, że ponaglało ją w tej sprawie. Ponaglenia najwidoczniej niewiele jednak dały…

Dobra wiadomość jest taka, że sygnalizacje powinny wkrótce wrócić na dwa skrzyżowania. Chodzi o Bogusławskiego z Prądzyńskiego oraz z 11 Listopada, Kopernika i Głowackiego. Ma to nastąpić w piątek 13 września (około godz. 14.30 światła jeszcze nie działały).

Zła wiadomość jest natomiast taka, że na światła przy skrzyżowaniu Bogusławskiego z Piłsudskiego i Staszica (przy dworcu i klasztorze) będzie trzeba jeszcze poczekać. Mają być one gotowe dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

Dodajmy, że to nie jedyna wpadka: w godzinach szczytu tworzą się zatory. Przydałaby się więc osoba, która kierowałaby ruchem na skrzyżowaniach. Miasto informowało, że firma zobligowała się wyznaczyć pracownika do kierowania ruchem, ale tak się nie stało.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

A gdzie jest policja lub straż miejska? Czy to taki problem pokierować ruchem? No ale tu trzeba byłoby zacząć rozmawiać a nie tylko przeczekiwac na zasadzie może się uda

już lepiej niczym nie kierujcie

Akurat straż miejska kiepsko nadaje się do kierowania ruchem.
Druga sprawa to to że może jakieś 25-30% kierowców potrafi „odczytać” kierującego ruchem policjanta.

Louis

Gdyby tyle czasu trwał taki remont za Kotowskiego, pseudodziennikarzyny z mo posr….. się od ataków

Nick

Się nie martwcie, jak kaszana ogarnie jedno to się weźmie za drugie. A wyborcy Kulika milczeć i klaskać !

Wale_ostro

To chyba złośliwe działania pewnej grupy. No bo jak to wygląda i nie ważne kto to zleca ALE po kolei ogłaszasz przetarg podpisujesz z firmą umowę, firma się nie wywiązuje z warunków umowy. To tak jakbyś chciał kupić samochód i okazuje się że dealer daje ci tylko rower. czy to jest twoja wina ? czy dealera ?