Skrót wyszkowski działa. Powiat zamyka rozliczanie inwestycji

Zakończyły się prace związane z budową i przebudową drogi powiatowej Nr 4403 W, tzw. skrótu wyszkowskiego z Ostrołęki do Warszawy.

Powiat ostrołęcki rozlicza finansowo inwestycję, która możliwa była do zrealizowania dzięki dwóm projektom dofinansowanym z funduszy europejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 15,8 mln zł.

Przypomnijmy, droga Nr 4403 W stanowi ważny szlak komunikacyjny, łączący się z drogą krajową nr 8, a przez to z siecią TEN-T. Dlatego jej modernizacja oraz budowa nowego odcinka była strategiczną inwestycją dla komunikacji w regionie oraz  w całym województwie mazowieckim. Dzięki niej podróż na trasie Ostrołęka-Warszawa stała się krótsza, bardziej komfortowa i co najważniejsze – bezpieczniejsza.

Powiat ostrołęcki zainwestował prawie 8,5 mln zł z funduszy europejskich w budowę prawie sześciokilometrowego odcinka drogi w gminie Goworowo. Droga ma  pas pieszo-rowerowy i utwardzone pobocza. W ramach projektu wybudowano i przebudowano również skrzyżowania, chodniki, a także przejścia dla pieszych, przepusty, zjazdy do indywidualnych gospodarstw, linie wodociągowe i telekomunikacyjne. Jednym z elementów przedsięwzięcia było poszerzenie przejazdu kolejowego na wysokości miejscowości Góry i Ponikiew Duża oraz zlikwidowanie przejazdu kolejowego w Ponikwi Małej.

Realizacja projektu wymagała wykupienia gruntów pod nową drogę. Za projekt odpowiedzialny był Zarząd Dróg Powiatowych w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ONA

Działa, działa, już wielokrotnie korzystaliśmy, Trasa elegancka. Brakuje jedynie – dla tych rzadziej podróżujących z Wyszkowa do O-ki w samym Długosiodle informacji jak kierować się do O-ki. Tam przed rondem jest strzałka kierująca na dawną trasę. Należy to uściślić, bo kierunek „Rząśnik” jest dla wielu jadących do O-ki mylący.

xyz

To nie jest skrót, i tak lepiej jeździć na Ostrów. Póki nie wybuduje się obwodnic m.in. Żabina i Goworowa to ta droga to kompletna pomyłka.

tępiciel lemingów

Znacznie lepiej byłoby gdyby z Długosiodła albo Przetyczy można było dojechać krótszą trasą do Wyszkowa.