Skradł drogi rower należący do 15-latka. Był dobrze znany policjantom

To nie była jego pierwsza kradzież. Tym razem łupem młodego ostrołęczanina padł rower należący do nastolatka.

– 28 lipca na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański. – Osoba zgłaszająca poinformowała, że jednoślad użytkowany przez 15-latka został skradziony z plaży znajdującej się w rejonie mostu kolejowego. Wartość strat została oszacowana przez właściciela na kwotę blisko 1500 złotych.

Pod koniec ubiegłego tygodnia udało się namierzyć złodzieja. Był nim 20-letni ostrołęczanin. Przyznał się do kradzieży.

Młody mężczyzna jest dobrze znany ostrołęckim policjantom, ponieważ w przeszłości wielokrotnie był notowany, m.in. do kradzieży – dodaje Tomasz Żerański.

Policja przypomina:

– Pamiętajmy, że nawet minimalne zabezpieczenie jednośladu zmniejsza atrakcyjność naszego roweru dla złodzieja. Wydając kilkaset złotych na rower, dodajmy jeszcze kilkadziesiąt złotych na zabezpieczenia techniczne. W ten sposób rower będzie nasz na długo. Jednocześnie zwróćmy uwagę naszym dzieciom, że nie powinny one użyczać rowerów nieznajomym nawet na chwilę.  W ten sposób swojego roweru dzieci już raczej nie zobaczą. Warto ,,parkować” swoje rowery w miejscach objętych monitoringiem.