Siódemka wywalczyła trzynaście miejsc na podium

Zawodnicy Siódemki Ostrołęka rozpoczęli sezon od udziału w zawodach z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”. Dzieci z roczników 2006 – 2008 startowały 7 i 9 maja w Łomży.

7 maja – podopieczni trenerów Adama Długokęckiego (SP Troszyn) i Dariusza Dąbrowskiego (SP nr 5 Ostrołęka), wywalczyli w sumie siedem miejsc na podium: pierwsze miejsce w biegu na 600 m zajęła Magdalena Anucińska, a druga w tej samej konkurencji była jej siostra Natalia Anucińska. Drugie miejsce wywalczyła w biegu na 60 m Aleksandra Brulińska, Ola zajęła też trzecie miejsce w skoku w dal. Brąz zdobyli również: Nikola Choromańska w biegu na 60 m, Kinga Gumowska w rzucie piłeczką palantową oraz Bartosz Bojarski w biegu na 60 m.

9 maja zwycięstwo w skoku w dal odniosła Aleksandra Brulińska, która zajęła też trzecie miejsce w biegu na 60 m. Dwukrotnie drugie miejsca zajmował Bartosz Bojarski: w biegu na 60 m oraz w skoku w dal. Ponadto drugie miejsce w biegu na 300 m wywalczył Magdalena Anucińska, a trzecie w rzucie piłeczką palantową Kinga Wilczewska.

W punktacji drużynowej, po sześciu rozegranych na jesieni i na wiosnę seriach zawodów, Siódemka zajmuje drugie miejsce na 21 sklasyfikowanych szkół i klubów.