Siatkówka dla najmłodszych

Akademia im. Arkadiusza Gołasia jest już z nami od wielu lat. Prowadzona jest m.in. w Hali Widowskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia (sekcja dziewcząt) i w obiektach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej (sekcja chłopców).

Z aparatem fotograficznym zawitaliśmy do hali sportowej, gdzie na trzech boiskach trenuje ponad 70 dziewcząt. Grupa pierwsza to klasy IV i młodsze – prowadzone prze Katarzynę Bloch, druga to klasy V, które trenują pod okiem Mirka Górki i trzecia – klasy VI, czyli podopieczne Urszuli Kosek .

Zawodnicy Akademii biorą udział rozgrywkach minisiatkówki Kinder + Sport. Co miesiąc jeżdżą na turnieje ligowe walcząc o jak najlepsze wyniki na Mazowszu.
Kinder + Sport cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W kategorii „czwórek”, czyli rocznik 2006 i młodsze, powstało aż jedenaście lig, w których występuje po sześć zespołów!
Do finału wojewódzkiego awansują najlepsi, z czego dwa pierwsze zespoły, które wygrają ten turniej, jadą na finał ogólnopolski. Jest o co walczyć, dlatego naszym dziewczynkom życzymy samych sukcesów i dużo radości z grania.