Sesja Rady Miasta z okazji Święta Niepodległości. Odznaka, patenty i terytorialsi (zdjęcia)

W Święto Niepodległości 11 listopada odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta.

W Ostrołęckim Centrum Kultury władze miasta wręczyły odznakę „Za zasługi dla miasta Ostrołęki”. Przyznano ją, pośmiertnie, Zdzisławowi Czaplickiemu, który zaangażowany był w działalność konspiracyjną, należał do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Odznakę odebrali jego bliscy. W ich imieniu głos zabrał wnuk Czaplickiego:

– Po latach jego osoba została zrehabilitowana. Był więziony, ciążył na nim wyrok śmierci.

Moja babcia musiała się z tym zmierzyć, dlatego poproszę jeszcze raz o gromkie brawa dla tej dzielnej kobiety.

Wręczono także patenty oficerskie żołnierzom rezerwy: Maciejowi Dąbrowskiemu, Rafałowi Grądzkiemu oraz Mariuszowi Majkowskiemu.

To nie był jednak koniec akcentów wojskowych. Listy gratulacyjne przekazano terytorialsom z Ostrołęki: Pawłowi Ciecierskiemu, Maciejowi Kośnikowi, Mateuszowi Kośnikowi, Mariuszowi Kucalskiemu, Justynie Kulas, Kamilowi Milewskiemu, Klaudii Rekosz, Pawłowi Rębale, Mariuszowi Rychlickiemu, Annie Suchcickiej, Grzegorzowi Suchcickiemu, Krzysztofowi Kwiatkowskiemu i Łukaszowi Oprawce.

Ponadto Wojskowa Komenda Uzupełnień podziękowała wielu osobom, z którymi na co dzień współpracuje. Medale przekazano: prezydentowi Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi, przewodniczącemu Rady Miasta Wojciechowi Zarzyckiemu, komendantowi policji Krzysztofowi Szymańskiemu, zastępcy komendanta Straży Pożarnej Grzegorzowi Pragaczowi, lekarzowi medycyny Januszowi Skibniewskiemu, pani prezes Stowarzyszenia Krajowego Koła Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich Wiesławie Gałce, Marii Baczewskiej, kierownikowi miejskiego referatu zarządzania kryzysowego Wojciechowi Merksowi i dyrektorowi powiatowego wydziału bezpieczeństwa i rolnictwa Arturowi Romanikowi.

Na koniec zagrali dla wszystkich nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

najnowszy najstarszy oceniany
ewelidajka
Gość
ewelidajka

Żyrafokobyła znowu bez wstydu i ogłady. Pcha się gdzie tylko może. Już nawet knuje o wyborach za cztery lata, że jej ogierek zostanie najważniejszy.

Gość
Gość
Gość

Pani Redaktor Annie szczere gratulacje!

szyneczka
Gość
szyneczka

niedluga kadru zabranknie na prezydenta

John
Gość
John

Ponury żart historii. Odznakę pośmiertną dla Żołnierza NSZetu przekazują m.inn. spadkobiercy ideologii, która NSZetowców uznała za bandytów i wrogów

Mirek
Gość
Mirek

A byliście w kościele i pod pomnikiem Czwartaków? Ks. Świerad nie zauważył Senatora RP, za to wychwalał i prowadził rozwodnika po cywilniaku

Kama
Gość
Kama

I tak dobrze, że nie wychwalił kolejnej partnerki znanego celebryty disco polo. A mógł mógł !

Anna
Gość
Anna

A co Ci kur… przeszkadza ślub cywilny jełopie!!!!!!!

Mirek
Gość
Mirek

Prywatnie to sprawa tego co tak żyje. Ale promocji w kościele moim zdaniem być nie powinno. I teraz cytat „ A co Ci kur…przeszkadza ( moje zdanie) jełopie!!!!!