Seniorzy ruszą z pikietą pod ratusz – zapowiada Anna Staszewska

Seniorzy zapowiadają, że ruszą niebo i ziemię, by przywrócić do pracy Janusza Chojnowskiego. Mówią o pikiecie pod ratuszem i zainteresowaniu tematem ogólnopolskie media.

Nasze apele do ostrołęckich samorządowców o przywrócenie pana Janusza Chojnowskiego do pracy nadal trwają. Ale do tej pory nie mamy odpowiedzi na nasz apel od prezydenta miasta – mówi Anna Staszewska, starościna Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

I tłumaczy, że podczas zakończenia roku akademickiego OUTW (26 czerwca) – jako przewodnicząca, ze wszystkich sił starała się, by było grzecznie i kulturalnie.

-Zarzuca mi się, że ludzi namawiam do buntu. A jest wręcz przeciwnie, ja ludzi powstrzymuję. Ale podobnie, jak inni seniorzy uważam, że zwolnienie pana Janusza było bardzo brutalne. Poprzednia władza też ludzi zwalniała, ale nigdy nie w tak brutalny sposób – mówi pani Anna.

I apeluje do władz o rozwagę. – Bo seniorzy są bardzo zdeterminowani, i zaczynają już mówić, że będą pikietować i ściągną ogólnopolskie media – przestrzega.

Czy Uniwersytet ruszy wraz z nowym rokiem akademickim?

-Zachęcam ludzi do zapisywania się na uniwersytet. I m.in. to dzięki moim staraniom już ponad 200 osób złożyło deklarację na rok szkolny 2019/20. Ale wciąż mnie dochodzą głosy, że jak pana Janusza nie będzie, to i oni przestaną przychodzić. Czy to tak ma być? Układało nam się to od sześciu lat, wszystko było bardzo dobrze, każdy znalazł swoje miejsce, a teraz nam władza to wszystko psuje… – denerwuje się przewodnicząca seniorów.

Więcej:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kjh

Brawo Pani Aniu. Nie pozwólcie na takie akcje bezczelne ze strony władz ,które nic innego nie robią i nic innego nie potrafią prócz zwolnień i niedbalstwa o wszystkich i wszystko.

zombi

dajcie sobie juz na luz zajmijcie się wnukami bo i Wam babcie bawiły pociechy. Nie ma ludzi niezastapionych wielu zwalniają z zakładów pracy i jakoś nikt z tego nie robi „aj waj”

Oli

Impertynencja i nonszalancja w pełnej krasie

Emetyt

Tak trzymac pani anno

Janina

Ale wiśnia w gówno wdepnal
Na własne życzenie oczywiście dal sobie ta obroże założyć a łańcuch krótki

Jan

To ja się pytam „Jeśli prowadzący Outw odpowiada seniorom (a oni są tu najważniejsi) to po co go zmienić?

Były urzędnik

A czy prezydent może nie udzielić odpowiedzi ?

Xyz

Seniorzy to niech się zajmą działaczka i wnukami a nie wtracaniem w sprawy funkcjonowania miasta
Wnuki bawić i zioła popijać. Od czasu do czasu do kościoła . Ot tyle

NIE

ales sie popisał człowieku??/ Zamilcz, tak będzie lepiej.

Jarema

Czyli to obywatele gorszej kategorii? Jeszcze tego brakuje żebyś eutanazji zaproponował. Typowe lewactwo. Geje tak, rodzina nie.

Ramona

Pani Aniu super że Pani walczy.Ale musi Pani zrozumieć -pan kulik po to został prezydentem żeby podeptac wszystko co dobre żeby zniszczyć i to konsekwentnie robi.Na pewno się nie ugnie przecież Pani wie że robi czystki polityczne,bez sensu ale robi.Nie po to powołał nowego dyrektora ock żeby przywrócić Pana Chojnowskiego.Haslo komuno wroc stało się w Ostrołęce prawdziwe.Nic na to nie poradzimy.

Wybory

Niech sobie rusza i z dwoma pakietami. Nikt nawet do nich nie wyjdzie znając obecną władzę.
Tylko przykro bo tyle kulik seniorom obiecywał

realista

Proszę się nie bać tego szantażu. Jak chcą Chojnowskiego to proszę założyć swój prywatny klub i bawcie się z nim. Teraz bawicie się również za moje podatki. Może wystartujcie do Torunia ,,menager,, was uratuje.

Wybory

Jakiego szantazu?

Vincenty

To ty płacisz podatki? Miasto to nie prywatny folwark kulika. Swoją malostkowa zemstę powinien odłożyć w imię dobra Ostrołęki.

Taak

Idźcie seniorzy pod ratusz i weźcie na taczce tego krusowskiego wazeliniarza, co to za dyrektor co działa na szkodę seniorów!

Lodzia

Czy każda zmiana władzy w Ratuszu na ,,górze” musi powodować czystki na dole ?
Dlaczego człowiek, Pan Chojnowski, który się sprawdził, organizował UTW w Ostrołęce musi odejść ?
Zawsze grzeczny, z taktem rozwiązywał sprawy które tego potrzebowały. Czy nam seniorom potrzebne są zmiany ? My lubimy stabilizację. Jak trzeba to potrafimy pomóc przy wnukach, wypić ziółka i pomodlić się. Ale też pobawić. To wszystko dla ludzi, nawet dla seniorów.

senior

Proszę nie wypowiadać się w imieniu wszystkich SENIORÓW. Jestem słuchaczem OUTW i ja jak i moi znajomi nie przychodzą na zajęcia ze względu na pana Chojnowskiego … przecież on nie prowadzi wykładów …

Seniorka

Istotnie poprzednia wypowiedz była ogólnikowa ale wypowiedz była indywidualna. Prawdą jest że Pan Chojnowski nie miał wykładów ale też nie dla niego byliśmy słuchaczami UTW. A Pan S.Nowak , który „zamącił” przez wysłanie do Ratusza elaboratu na temat rzekomych nieprawidłowości w UTW i tam się powoływał na opinie wszystkich słuchaczy. Jakim prawem? a przecież z nikim tego nie konsultował a na pewno nie z ogółem. Jego stowarzyszenie liczy obecnie około 10 osób i to pozyskiwanych różnymi sposobami i nigdy nie wyjaśniając na czym polega to jego stowarzyszenie. Teraz scedowuje to na syna bo jego zdrowie chyba nie pozwala tak aktywnie… Czytaj więcej »