Seniorzy nie poddają się. Wciąż walczą o Chojnowskiego. A prezydent milczy

W sprawie zwolnienia Janusza Chojnowskiego słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udali się do przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego. Nie mogą się pogodzić z tym, że zrezygnowano z człowieka, który współtworzył ostrołęcki OUTW od samego początku.

Do przewodniczącego Zarzyckiego w środę 3 lipca przyszło ponad 20 seniorów z OUTW. Wszystko w związku ze zwolnieniem specjalisty ds. organizacyjnych OUTW Janusza Chojnowskiego. Jego stanowisko zlikwidowano, co oburzyło wielu słuchaczy: wystosowali oni nawet apel do prezydenta Ostrołęki i dyrektora OCK.

– Spotkanie przebiegało w kulturalnej atmosferze – powiedziała nam starościna OUTW Anna Staszewska. – Przewodniczący rady powiedział, że nie jest osobą kompetentną w tej sprawie. Obiecał przedłożyć nasze argumenty na spotkaniu z prezydentem miasta.

Seniorzy wciąż czekają na jego odzew: na odpowiedź na wystosowany miesiąc temu apel. Dwa razy też starali się o spotkanie z Łukaszem Kulikiem.

Jesteśmy zdeterminowani i nie pozwolimy, aby sprawa się rozmyła – dodaje Staszewska.

Zdeterminowani na tyle, że wciąż będą nagłośniać sprawę, a w razie czego zamierzają zorganizować i pikietę przed Urzędem Miasta.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

Tak oto właśnie obecna władza słucha ostroleczan.

Iwan Sierow

Co za piękne zdjęcie, same komuchy się zebrały. Na czele stoi Staśkiewiczowa od Sybiraków, powracających z Rosji bez uszczerbku. Nie mogą się dogadać z Prezydentem Kulikiem ? To chyba nie możliwe.

Wiktor

Sprawa wielce przesadzona. Zmieniają się władze, zmienia się i straż przyboczna.

Henryk

Wychodzi na to ze Pan przewodniczący staje się chłopcem na posylki prezydenta
Prezydent się boi seniorów to wypycha pana przewodniczącego a ten co? Nie mam kompetencji żeby rozmawiać

Robo

Nie wiem co ogrodnikowi przeszkadzał ten Chojnowski. Robił swoją robotę, ale oni są mściwi

Przyjaciel

Brawo Uniwersytet ,że walczy o swoje.Tak trzymać. Gratulacje. 😊