Seniorki Jantaru w sparingu z AZS Warszawa

Piłkarki z Ostrołęki 4 sierpnia rozegrały mecz sparingowy na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem był II ligowy AZS UW Warszawa, który obecnie znajduje się na obozie w Sochocinie i właśnie tam Jantarki podjęły grę z tym zespołem.

Na prośbę drużyny gospodarzy sparing został rozegrany 3 po 30 minut. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Ostrołęczanek, gdyż już w 5′ Kinga Rosłon zdobyła bramkę. Po kilku minutach również była okazja aby Kinga trafiła piłką w bramkę, jednak zabrakło szczęścia aby podwyższyć wynik do 2-0.

Pierwsza tercja była bardzo wyrównana, niestety Jantarki nie zdołały ustrzec się błędów w obronie, i to AZS strzelił dwa gole. Druga tercja to zdecydowana przewaga warszawianek one zdobyły aż trzy gole a ostrołęczanki ani jednego.

W trzeciej tercji mecz znów się wyrównał i byłoby 0-0 jednak w ostatnich sekundach spotkania dobrą kontrę wykończyły piłkarki AZSu, i zdobyły cenną bramkę.

– W tym spotkaniu zadebiutowały trzy testowane zawodniczki występujące wcześniej w Kurpiku Kadzidło, który niestety wycofał się z rozgrywek kobiecych w nadchodzącym sezonie. Reforma rozgrywek, jak się okazuje, nie jest dobra dla mniejszych klubów kobiecych. Mamy nadzieję, że dziewczęta, które chcą ciężko pracować na treningach, niebawem dołączą do naszego klubu – mówi trener drużyny seniorek Rafał Kosek.

AZS UW Warszawa- KS Jantar Ostrołęka 6-1.

Skład Jantarek: Peczyńska, Lebuda, Zając, Domian, Pietruczuk E., Draba, Pietruczuk J., Dąbrowska, Deptuła, Rosłon, Borkowska oraz Pych, Piersa, Kobus, Kłos, Mróz, Prusińska, Orzoł.